Ereğli Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi geçtiğimiz akşam bir tiyatro etkinliği düzenledi. Etkinliğin ardından basın mensupları için kurulan haber grubunda çok ilginç bir yazı paylaşıldı.

Yazıda Cumhuriyet Halk partisi ilçe başkanlığının Cumhuriyet Balosu için ki bizim anladığımız kadarıyla yazıyorum 'Bilet alınmaz ya da satılamazsa tiyatroya gelinemeyeceği' ifadesi kullanılmış. Gruptan yapılan yazıyı çok kale almadık. Sonuçta birilerinin yanlışı olabilir diye düşündük. Bir iki kişinin hatasını KOCA PARTİYE mal etmek olmazdı.

İŞTE O YAZI...

31102021005241591_l

Dediğimiz gibi de çıktı. Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi adına açıklamayı yayınlayan Zatı muhteremin 23.47'de yaptığı açıklamanın ardından ertesi gün saat 12.17'de bizim düşüncemizi onaylayan bir yazı atıldı haber grubuna.

İŞTE O ATILAN İKİNCİ YAZI...

31102021005931231_l

Akşam Cumhuriyet Balosuna arkadaşlarımız saatinden önce gitti.

Çekim yaptılar. Herkesi görüntülediler. ADD başkanı ve yönetimi yapılan açıklamaların ardından CHP ilçe örgütü tarafından düzenlenen baloda göbek atat ata bir hal oldu.

Şimdi ADD yönetimine soruyoruz. Siz kendi kısır çekişmeniz ya da size göre yanlış anlamadan dolayı kaynaklanan sorunu neden basın mensuplarını alet etmeye çalışıyorsunuz. Mademki CHP içinde biri ya da birileri yanlış yaptı, bunun hesabının sorulmasını ve bu kişi ya da kişilerin cezalandırılması ya da bu kişilerin yaptığını iddia ettiğiniz yanlışla ilgili hesap sordunuz mu?

Gece yapılan açıklamayı haber yapan gazeteciler olsa ertesi gün yaptığınız ikinci açıklamanın nasıl bir karşılığı olacaktı?

Gazeteciler ne duruma düşecekti?

Siz ne içtiniz ya da neyin kafasını yaşadınız da böyle bir açıklama yapıp ertesi gün 'BİRİLERİNİN YAPTIĞI' hata olayına girdiniz.

Siz basın mensuplarını ne zannediyorsunuz?

Madem size karşı yanlış yapıldı, bunu gruptan yayınladınız, o zaman gereken neden yapılmadı?

Sanki siz hiç açıklama yapmamışsınız, sanki size yanlış yapılmamış gibi Cumhuriyet Balosunda GÖBEK ATIYORSUNUZ...

Basın mensuplarını boşluğa düşürmek için yaptığınız hamle ADD yönetimine yakışmadı.

CHP ilçe yönetiminin Cumhuriyet Balosunda Basın mensuplarına karşı tutumunu da unutmayacağız. Madem davet ediyorsunuz. Mademki bu akşamı basın mensuplarının da katılmasını istiyorsunuz. O zaman CHP İlçe yönetimi olarak sizler basın mensuplarına gerekeni de yapacaksınız.