Biraz uzun süren aranın ardından yeniden sizlerle birlikteyiz.

Bu köşe yazımda sizlerle son yapılan Ak Parti Kongresi ve kongre sonrasında yaşananları irdeleyeceğiz.

Ak Parti İlçe başkanlığının 6. Olağan kongresine değinelim. Kimine göre 8, kimine göre daha fazla Ak Parti İlçe Başkanlığını sürdüren Fatih Çakır'ın aday olmadığı ancak kongre salonunda yaptığı konuşmanın ardından alkışlarla uğurlanan bir başkanı geride bıraktık.

Fatih Çakır'ın ardından kürsüye çıkan ve tek aday olan Saffet Bozkurt, delege sayısının yarısının oyunu alarak başkanlığa seçildi. Bizim dikkatimizi çeken konu ise Saffet Bozkurt'un konuşması oldu. Artık konuşmayı kim hazırladı bilmiyoruz ama, ne hikmetse kongre salonunu veren ve Ak Parti'ye Gülüç beldesi olarak çok şey kazandıran Ak Partili Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a teşekkür dahi edilmemesiydi.

Onu bırakın, Gülüç Belediye Başkanının sahasında bir kongre yapıyorsunuz ve diğer adaya 2 bin 500 oy fark atan bir başkana ne konuşma imkanı veriyorsunuz ne de teşekkür ediyorusunuz.

Biz bu durumu MANŞET 67 ailesi olarak (HABERİN LİNKİ)

http://manset67.com/haber/Guluc-Belediye-Baskanina-BIR-tesekkur-etseydiniz----/23924

yaptığımız bu haberle Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a saygısızlığı dile getirdik. Elbetteki bu durum Saffet Bozkurt'un bilgisi dışında gelişmiştir. Yazıyı kim hazırladıysa onun bir hatasıdır.

Haberimizin ardından Ak Parti İlçe Başkanlığına seçilen Sayın Saffet Bozkurt ertesi gün sosyal medyasından yayınladığı yazı ile Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu birçok isme teşekkür etti.

Sayın Saffet Bozkurt, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a teşekkürü sosyal medyadan değil, kongre salonunda yapmanız gerekiyordu. Konuşma metnini hazırlayan kim ise bunun hesabını ona sormalısınız. Şimdi yeni başkanlığa seçildiniz ve bazı ziyaretler yapıyorsunuz. Ziyaretlerinizin sonunda yapacağınız hizmetleri ve hizmet ataklarınızı merakla bekliyor olacağız.

Diğer yandan, Sayın Saffet Bozkurt, Kongreyi kazandığınız Gülüç belde belediye başkanı Sayın Gökhan Demirtaş'a neden hala bir ziyarette bulunmadığınızı da merak içinde sorguluyoruz. Yoksa Gökhan Demirtaş'ın Cumhuriyet Halk Partisi'nden geçmesinden dolayı mı ziyaret etmediğinizi merak eder olduk. Ama unutmayın ki, Gökhan Demirtaş Ak Parti'den Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçmiş ve seçimi kazanmıştı. Şimdi ise yeniden Ak Parti saflarında hizmet verdiğini bir kez daha hatırlatırız. Son seçimlerde de rakibine 2 bin 500 yüz fark attığını da hatırlatmada fayda görüyoruz. İlk ziyaretinizi yaptığınız Ormanlı Belediye Başkanının Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayına ve partililere söylediği hakaretleri de sizlere hatırlatmak isteriz. Bunları duymadıysanız GOOGLE amcaya yazın, yapılanların hepsini bulacaksanız. Unutmadan hatırlatmak isterim ki yaptığınız ziyaretlerde de sosyal mesafe kurallarına uymanızı şiddetle dile getiriyorum.

Sayın Saffet Bozkurt'un çalışmalarını da yakından takip edeceğimizi de buradan bir kez daha hatırlatmak isterim. Sayın Saffet Bozkurt'a bir de uyarımız, kendisini bu kadar ucuz hatalara düşüren insanlardan uzak durmasını tavsiye ediyorum. Yoksa bu yanlışlara daha çokkkkkkk düşecektir.

Unutulmamalıdır ki klavuzu karga olanın burnu bir şeylerden eksik olmaz derler. Sayın Bozkurt'a bunu da hatırlatalım istedik.

Bir sonraki köşe yazısında görüşmek dileğimle...