Bir kaç gündür Özel Anadolu Hastanesinde yaşandığı İDDİA edilen bir olayın haberini yapıyorum. İnce eleyip sık dokuyorum.

Kişileri dinleyip, olayların taraflarını arıyorum. İnanın önüme çok acayip işler geliyor. Debeledikçe de irin akıyor.

Haberi yaparken tarafları tek tek aradım. B.A. önce söz hakkını kullanmak istediğini söyledi. Ardından M. İsimli bir bayan aradı 'Biz söz hakkımızı kullanmayacağız' dedi.

Sonra bir Uzman çavuş aradı. Üstü kapalı altı açık 'Haberi yaparsan' şeklinde bir tehditte bulundu.

Sözüm ona bu tavırları ile korkutma çabası içine girdiler. Allah yollarını açık etsin.

Gelelim ÖPME işine...

Yalancı şahit olması istenen hemşire ile yapılan bir yazışma var. Yazışmada yalancı şahit olması istenen hemşireye 'Sendne böyle bir şey istendi mi' deniyor. Hemşire' EVET' yanıtı veriyor.

Sonra anlatıyor. O akşam sigara içmek için harekete geçen Y.Y. önce yalancı şahit olmasını istediği hemşireye diyor 'Sigara içmeye gelir misin' diye. Kız 'Ben sigara kullanmıyorum. Gelmem' diyor.

Ardından da Y.Y. başka bir çalışana diyor ki 'Sen gelir misin. Sigara içmeye iniyoruz' diyor. O çalışanda 'Ben gelmiyorum' diyor.

Ardından iki kişi sigara içmeye gidiyor. 10 gün sonra da ÖPME olayı patlıyor.

Ancak bana gelen o kadar çok bilgi var ki. B.A. nın bu olayı tek başına yapamayacağına dair o kadar çok haberler geliyor ki.

Bende başladım araştırmaya. Bakalım altından neler neler kimler kimler çıkacak. İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Sağlıcakla Kalın..