Uzun zamandır köşe yazısında sizlerle buluşamıyorduk. Ancak 5 Ağustos tarihinde çarşı merkezinde yaşanan olay sonrasında yaşadıklarımızdan sonra bu köşe yazısını yazmak hasıl oldu.

582020193718160_l

Yılladır mesleğin içinde olan birisi olarak işimi elimden geldiğinde doğru yapmaya çalışıyorum. Bugün yaşana olayda LİVA VİP Güzellik merkezinde çalışan bir bayanın KOVİD-19 şüphesi taşıdığı bilgisini alarak iş yerinin önüne arkadaşlarımızla birlikte gittik.

Özel kıyafetli, KOVİD-19 için hazırlanan elbiseleri ve koruma maskelerini takan 112 görevlileri, yürüyerek LİVA VİP Kozmetik ve güzellik merkezine giderek KOVİD-19 şüphelisi kadını alarak ambulansa getirdiler. Daha sonrada devlet hastanesine kaldırdılar.

Bizlerde Hazırladığımız haberimizde 'Güzellik merkezi çalışanında KOVİD-19 şüphesi' başlığını kullandık.

Söz konusu çalışanın hastanede yapılan testlerinin NEGATİF olduğu bilgisi bize ulaşır ulaşmaz gerekli haberimizi yaptık.

Ancak, bu gelişmeler yaşanırken, LİVA VİP Güzellik merkezi yetkilisi olduğunu öğrendiğimiz Nusret Ayan isimli bey efendinin basına geçtiği bir metin ile karşılaştık. Metinde haberin ASILSIZ olduğu, yapılan testlerin negatif çıktığı ifade ediliyor. Sonra haberin düzeltilmemesi durumunda savcılığa şikayette bulunacağı ifade ediliyor.

Sayın Nusret Ayna Bey efendiye sormak istiyorum. Çalışanınız KOVİD-19 şüphesi ile hastaneye kaldırılırken, biz haber de kesin KOVİD mi yazdık? Bizim arkadaşlarımız size ulaşıp konuyla ilgili 

açıklama yapmanızı istediğinde sizlerin verdiği cevap ne oldu?

Çalışanınızın KOVİD-19 semptomlarını taşıyan şikayeti olduğunu sağlık ekiplerine biz mi bildirdik? Madem haber yalandı, Madem çalışanınız KOVİD-19 şüphesi ile alınmadı, neden özel giyimli sağlık ekipleri gelerek personelinizi aldı ve hastanede KOVİD-19 testi yapıldı.

Siz kendi ayıbınızı bizim yaptığımız haberleri karalayarak örtemezsiniz.

Allah göstermesin, ya çalışanınızda KOVİD POZİTİF çıksaydı. Bunun altından nasıl kalkacaktınız?

Onca müşterinizi töhmet altında zan altında bırakacaktınız?

Belki de onlarca insan sizin yüzünüzden FİLYASYON uygulamasına tabi tutulacak ve birçok sıkıntı yaşayacak, birçok insana da sıkıntı yaşatacaktınız. Bunun farkında bile değilsiniz.

Siz burada insanların sağlığını değil kendi çıkarlarınızı düşünerek bir açıklama yapmış ve bunu bazı haber sitelerinde yayınlatmışsınız.

Kİ tekrar tekrar yazıyorum ki AKLINIZDA KALSIN diye.

Habercilikte haberin devamı vardır. Haberin devamını da sitemizde yer vererek değerlendirdik. Bir de unutmadan yazayım, çalışanınızı almaya gelen görevliler uzaydan mı geldi? Diye de sorayım dedim...

Güzel haberlerle buluşmak dileğimle...