Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını konusunda birçok kamu personelinin özverili çalışmaları toplumun takdirini topladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının 3 ay süre ile ek ödeneklerinin yüzde 100 olarak tavandan ödeneceğini belirtmesinin ardından ceza infaz kurumlarında görev yapan personele 1000 TL teşvik primi verileceği açıklanmıştı.

Son açıklama PTT geldi. PTT, Koronavirüs salgını nedeni ile çalışanlarını unutmadı ve personeline net 2 bin TL nakit destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Polis'e neden destek yok...?

Korona virüs salgı nedeni ile ülke genelinde polis ekipleri vatandaşların her an yanında ve onlara yardımcı olmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Fedakarca çalışan polisler, Sağlık, Adalet ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı personelin salgın nedeni ile maddi anlamda desteklenirken polisler şu sorunun cevabını arıyor;

'Korona salgını nedeniyle sağlık personeli ile PTT personeli yardımı alırken, gece gündüz yol kontrolü yapan ve kapı kapı dolaşarak vatandaşa hizmet veren Polis'e neden destek yok...?

Bu sorunun cevabı merakla bekleniyor...