YOLLARIMIZ KÖSTEBEK YUVASI, PARKLARIMIZ BAKIMSIZ

Vatandaşların Belediye Hizmetleri konusunda birçok sorunu kendisine ilettiklerini söyleyen Sezer, Ereğli Halkı’nın Belediye ile ilgili şikayetlerini şu şekilde sıraladı;

“Vatandaşların bana ilettiği sorunların başında çöplerin toplanmadığı. Bana göre de Ereğli Belediyesi hem temizlik bakımından hem de alt yapısı bakımından çok zayıf. Yollarımız köstebek yuvasına dönmüş durumda. Kaldırımlardaki Engelli Vatandaşlar için yapılması gereken düzenlemelerin başta gelmesi gerekirken, geçtim bu düzenlemeyi kaldırım çalışmaları zaten yok. Mahallelerde kaldırım diye bir şey yok. Yollar dediğim gibi berbat durumda. Seçim öncesi günlük pansuman niteliğinde işler yapılmış ama bu yapılan bu işler çok çabuk deforme olacak işlerle kalmış. Öyle ki bu yapılan işlerde kullanılan paralar çöpe atılan paralar.

Her mahallemizde kesinlikle çok eksikliklerimiz var. Çocuk oyun ya da spor alanları yapılmış fakat bu alanlar bakımsızlıktan kullanılabilecek durumda değil. Mangal piknik alanları yapılmış, geçenlerde Kepez’de de gördüm içlerine hiç girilmemiş, vatandaşlar piknik yapmak ya da dinlemek istese bu alanlar da kullanılabilecek durumda değiller. Kısacası her taraf bakımsız.

İnsan Kaynaklarımızdan bahsetmiştim, belediye bünyesinde çalışan işçilerin organize edilmesiyle buralar çok çabuk toparlanabilir. Yeter ki iyi bir planlama yapılsın.”

BELEDİYENİN KAYNAKLARINI ÇARÇUR ETMEDEN KULLANACAĞIZ

Kent Meydanından Sahile, Kültür Sanat Merkezi’nden – Düğün Salonlarına kadar birçok proje açıklayan Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, bu projeleri 5 yılda yapmayı hedeflediği bu projeleri nasıl yapacağı konusunda şu açıklamayı yaptı.

“Kdz.Ereğli Belediyesi birçok ili geride bırakacak, geliri iyi olan belediyelerden bir tanesi. Öncelikle belediyenin kaynaklarını çarçur etmeden iyi kullanacağız. Belediyenin kaynaklarını başka yerlerde kullanmadan sadece belediye hizmetleri için kullanacağız. Vatandaşlara hizmet edecek projelerde bu kaynakları kullanmak gerekli. Özellikle belediye bütçeleri özellikle bizim belediyemiz gibi yatırımdan mahrum kalmış bölgelerde belediye bütçesi ile bu kadar projeleri, problemleri yapma ve çözme şansımız yok.”

PROJELERİMİZİ KAYNAK SORUNU OLMADAN HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPACAĞIZ

Yapacakları projelerin kaynakları konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarını dile getiren ve hangi kaynakları kullanacağı konusunda Sezer;

“Burada en yakınımızda Bartın, Karabük, Düzce, Zonguldak gibi illerin kaynak oluşturma ve projelerini nasıl hayata geçirdiklerini gördük, biliyoruz. Bizlerde bu şekil yol alarak projelerimizi yapacağız. Bu iller çok çabuk devlet yatırımları ve hibeleriyle kalkınan, atağa geçen iller. Bizde bu bölgeler gibi

Bakanlıkların hibe kaynaklarını kullanarak birçok projemizi hayata geçireceğiz. Kalkınma Bakanlığı gibi fonlar şu an kullanılmıyor. Biz bunlardan da faydalanacağız. Belediyede bu fonları oluşturabilecek bir birim bile yok. Bizler belediyeye geldiğimiz zaman ilk başta kaynak oluşturma birimi kuracağız. İsimleri belli alabileceğimiz fonları alacağız. Belediyenin kaynak noktasında sıkıntısı olmayacak.

Diğer taraftan Milletvekilimiz Saffet Bozkurt’un devlet yatırımlarını bölgemize çektiği birçok yatırımlar var.  Bunların aynısını daha fazlasını belediye içinde alacağız. Milletvekilimizin bu konuda yani Belediye yatırımlarında yanımızda olacağına, belediyemizi destekleyeceğine de kesinlikle eminim “bilgiler verdi.

SOSYAL PROJELERİMİZİ KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDEN YAPACAĞIZ

Halk ekmek, 5 ton su halka bedava verilmesi konusunda sosyal projeleri olan Başkan Adayı İbrahim Sezer, bu sosyal projelerin belediyeye hiçbir külfet getirmeyeceğini söyledi. Sözlerinde Sezer;

“Bu projeler yapılabilir ve 1 lira belediyeye yük getirmeyecek projeler. Bu projelerle halkımızın yük getirmeden halkımızı ekonomik anlamda rahat ettirebileceğimiz, gönüllerine girebileceğimiz projeler. Ben Ekmek projesini açıklamadan evvel fırıncı arkadaşlar ile istişare ettim. Onları tedirgin eden bu projeyi anlatırken fırıncıların gelirlerinde hiçbir eksilme olamayacağını taahhüt ediyorum” dedi.

Yavuzyılmaz’a Meclis’te bir önemli görev daha... Yavuzyılmaz’a Meclis’te bir önemli görev daha...

HALK EKMEK BÜFELERİNDE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ ÇALIŞACAK

Sosyal projelerinden biri olan Ekmeğin 5 TL’den satıldığı Halk Ekmek Büfeleri hakkında bilgi veren İbrahim Sezer, açacakları bu büfelerde engelli vatandaşlarımız çalışacak dedi. Sezer bu konuyla ilgili açıklamasında;

 “Zaten Halk Ekmek Fabrikası kurmayacağım. Ereğli’de bu işi çok güzel fırıncı arkadaşlarımız var. Halk Ekmek Satış Büfeleri kurulacak. Dolayısı ile Ereğli’deki fırıncı arkadaşlarımız yine Ereğli halkına ekmek yedirmeye devam edecek. Onlarla vatandaş arasında bir köprü vazifesi olacağız. Dar gelirli olan bölgelere ekmek büfeleri kurarak vatandaşlarımızın gelirlerine ucuz ekmek ile katkı sağlayacağız. Bu büfelerde çalışacak bir engelli kardeşimize de iş vermiş olacağız “dedi.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 15.13.28

Whatsapp Image 2024 03 26 At 15.13.27

Whatsapp Image 2024 03 26 At 15.13.25

Editör: Haber Merkezi