Gemi’nin söküm çalışmasını yapan Efekan Söküm Firması sahibi Fırat Türktaş ile yaptığımız röportaj da geminin şuan ki durumunu anlattı.
‘’Ben Fırat Türktaş. Efekan Gemi Söküm Firması’nın sahibiyim, Pallada isimli geminin de söküm işlemini yapıyoruz şuanda 19 Aralık 2023 tarihinde Pallada isimli Gemi’nin söküm izinlerini aldık. 21 Aralık 2023 tarihinde işleme başladık. Şuanda kaptan köşkü ve makine dairesi bitmek üzere geminin %50’lik bir kısmı kaldı ama hava şartları malum çalışmaya pek müsait değil elimizden geldiği kadar hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. İnşallah Şubat sonu ya da Mart ortası gibi hava müsaadeli olarak bitirmeyi planlıyoruz. Biz bu işi İzmir Aliağa’da da yapıyoruz. Gemi söküm firmasıyız. Türkiye’de batık, yarı batık, karaya oturmuş bu gemileri alıp söken firma sahibiyim.
Gemi’nin zor kısmını bitirdik. Çevreye zarar verebilecek kısmı bitti. Yangın çıkma ihtimali olan kısım bitti. Şuanda kolay kısmı kaldı. Hava şartlarının müsaadeli durumuna göre Şubat sonu Mart başı gibi bitirmeyi planlıyoruz inşallah. ’dedi.

Derenin sığlaşma yapımı 450 Milyon TL'ye ihale edilecek Derenin sığlaşma yapımı 450 Milyon TL'ye ihale edilecek

1 (2)-51

Whatsapp Image 2024 02 13 At 15.16.10 (1)

Editör: Sevgi Yavuz