Gündem dışı bir konuşma yapan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ören’e doğalgaz müjdesi verdi. Ören Mahallesi’nde ilk kez son yerel seçimlerde birinci parti çıktıktan sonra gizli bir el tarafından doğalgazın iptal edildiğini açıklayan başkan posbıyık, şunları söyledi:

“Örende biliyorsunuz birinci parti çıktık ilk kez. Daha evvel dergazla yaptığımız anlaşmaya göre buraya 2024’de doğalgaz verilecekti.  Fakat biz buradan birinci parti çıktıktan sonra nedense bu programdan Ören’i çıkardılar. Çok zor duruma düştük. Birinci parti çıktık, söz verdik. Bir gizli el tarafından doğalgaz iptal edildi.

15 Temmuz Demokrasi Marşı dinletisi ayakta alkışlandı... 15 Temmuz Demokrasi Marşı dinletisi ayakta alkışlandı...

Bir mücadele verdik. Ayın 3’ünde Dergaz Yönetim Kurulu toplantısı vardı. Mustafa Kuru’ya vekalet verdim ve gönderdim. Büyük çekişmeler neticesinde Ören’e 2024 yılında doğlgazın getirilmesi konusunda son neticeyi aldık.  Ören mahallesine hayırlı olsun diyorum. Bu arada Mustafa Kuru’ya da özel teşekkürlerimi söylüyorum. Doğalgaz çalışmaları yakında başlayacak.Ereğli’de doğalgazsız yer bırakmayacağız.” dedi.

Editör: Haber Merkezi