Eşi Neriman Posbıyık, Çocukları Tuğba ve Tuğberk Posbıyık ile birlikte belediye avlusunda oluşan kalabalığa selamlayan Posbıyık, bufgün sabah saatlerinde görev yaptığı okulda geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Çakır için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Konuşmasına, “Canlarım Benim, aşklarım, Aşkım Ereğli” diyerek başlayan Posbıyık, kutlamaları daha görkemli yapmayı planladıklarını ancak, Çakır’ın vefatı ile vazgeçtiklerini söyledi.

Hüseyin Çakır’ı “demokrasi Şehidi” olarak nitelendiren Posbıyık, “yarın (1 Nisan) saat 11,00’da bu alandan kendisin son yolculuğa uğurlayacağız. Bir kez daha Allah’tan Rahmet, Ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

 TÜRKİYE’NİN EN KIDEMLİ BELEDİYE BAŞKANIYIM

Halkın kendisini uzun zamandan beri belediye başkanı seçtiğini hatırlatan Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu bakımdan size minnettarım. Hatta şu anda (eski) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı hocamız Yılmaz Büyükerşen yarışmadan çekildiği için Türkiye’nin en kıdemli belediye başkanı olduğumu söylüyor ve sizlere şükranlarımı sunuyorum. Tabi ben hep halktan yana oldum, Eğer halktan yana olmasaydım, beni 30 sene belediye başkanı yapmazdınız.

BENİ ENGELLEMEK İSTEDİLER

Beni zaman zaman siyasette engellediler, çelme taktılar. Beni belediye başkanı yapmak istemediler. Hatta bu dönem kendi partimde de bunu yaptılar. Ama yine sizlerin verdiği oylarla Türkiye’de en yüksek anket noktalara çıkardığım için sizlerin sayesinde geç de olsa belediye başkan adayı oldum.

Sizleri seçimden önce yaptığım mitinglerde hep şunu söyledim. Önümüzde kaotik bir durum var dedim Ereğli sıkıntılı bir ortama doğru gidiyor, Türkiye’de ekonomi bitmiş vaziyette. 31 marttan sonra belki daha da kötü olacak dedim. Ereğli’de kötü senayrolar hazırlanıyor dedim Aman dikkatli olun. Ereğli maceraya girmesin istikrarını kaybetmesin dedim. Allah razı olsun halkımdan beni dinlediler ve Ereğli’nin sıkıntılı ortama girmesine bugün yapılan seçimlerle son verdiler. Allah’ın izniyle yolumuz açık, hayırlı uğurlu olsun diyorum.

HIZLA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Ereğli’nin de önünü, benim de önümü açtınız. Gereceksiniz önümüzdeki günlerde hızla çalışmaya başlayacağız. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu da çok hızlı bir şekilde gidiyor. Onunla birlikte yaptığımız iş birliği ile Ankara’da Mansur (Yavaş) bey ile yaptığımız işbirliği ile Ereğli’ye uçuracağız inşallah. Ereğli halkı Büyük Atatürk’e inanan, Cumhuriyetçi demokrat laik olduğunu bir kez daha gösterdi. Bana sonuna kadar ekibime sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bunları bir kez daha sizlere ispatlayacağız inşallah.

AYNI MÜCADELEYİ YAPMAZSAM NAMERDİM

Gençler, ben daima gençlerimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerinin istikballerinin iyi olması için bugüne kadar kimseden çekinmedim, her türlü mücadeleyi verdim. Aynı Halil Posbıyık’ı göreceksiniz. Bu Ereğli halkına hor bakanlar için aynı mücadeleyi yapmazsam namerdim. Hepiniz sağ olun, var olun hepinize şükranlarımı sunuyorum, zaferimiz kutlu olsun diyorum.”

Posbıyık’ın konuşması zaman zaman alkış ve tezahüratlarla kesilen alanda, sık sık Cumhuriyet’in 100. Yılı anısına bestelenen “Parla” isimli marş çalındı.

Diğer yandan. Haber yayına hazırlandığı saatlerde, ilçe merkezinde araç konvoyları ile kutlamalar devam ediyordu.

Ekran Görüntüsü 2024 03 31 232401

Ekran Görüntüsü 2024 03 31 232226

Demirtaş destekçileri ve Kadın platformu adliyede... Demirtaş destekçileri ve Kadın platformu adliyede...

Ekran Görüntüsü 2024 03 31 232203Ekran Görüntüsü 2024 03 31 232114

Ekran Görüntüsü 2024 03 31 232040

Editör: Haber Merkezi