Aqua Parkı, temizliği, hizmet kalitesi ve güvenliğiyle bölgenin çekim merkezi haline gelen Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mavi bayrakplajları Sevgi ve Barış plajı yaz sezonuna merhaba dedi, halkın hizmetine açıldı.

Barış plajında açılış ve mavi bayrak asma töreni düzenlendi. Açılışa şehir dışından dönen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da katıldı. Başkan Posbıyık, başkan vekili meclis üyesi Nurullah Özdemir ve daire müdürleriyle birlikte plajın 19 Kasım felaketinde gördüğü zararın ve sonrasının fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdi ardından Oyuncak Müzesi’nin koordinatörlüğünde İlkadımlar, Duyan, Fizyotem, Yeni Yaşam ve Gökkuşağı Rehabilitasyon Merkezlerinden gelen öğrencilerin etkinliğine katıldılar.

ÖZDEMİR: MAVİ BAYRAKLI 2 PLAJA SAHİP OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkan Vekili Nurullah Özdemir, Zonguldak’ta 2 mavi bayraklı plaja sahip olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“19 Kasımda yaşadığımız kasırga sonrası tıpkı kent merkezimizdeki evler, iş yerleri ve sahilimiz gibi plajlarımız da bu afetten etkilendi. 

Biraz önce gezdiğimiz fotoğraf sergisinde yaşanılan felaketi ve çalışmalarımız sonrasında değişimi, hep birlikte biz kez daha gördük.

Çalışma arkadaşlarımız özveri ile çalışarak; bölgenin cazibe merkezi olan, plajlarımızı, yaz başında halkımızın hizmetine açmak için büyük bir çaba gösterdi.

Geçtiğimiz yıl, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından bir yıllığına Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştik. Yine bu seneki başvurumuzun ardından, plajlarımız bir çok kritere göre denetlendi ve iki plajımız bir kez daha Mavi Bayrak ile ödüllendirildi. 

Özetle Mavi Bayrak;  “burada güvenle ve huzur içerisinde denize girebilirsiniz, sizin için tüm ayrıntılar düşünüldü” demek aslında.

Bu kapsamda tesislerimizde çeşitli etkinlikler planlayarak farklı konulara da dikkat çekeceğiz. Az önce İlkadımlar, Duyan, Fizyotem, Yeni Yaşam ve Gökkuşağı Rehabilitasyon Merkezlerinden öğrencilerimiz bir etkinlik gerçekleştirdiler. Katkıları için teşekkür ediyorum.

Bu süreçte emeği geçenleri kutluyor, Zonguldak’taki Mavi Bayraklı iki plaja da sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun..”

Basınla gerçekleştirilen çay sohbetinin ardından Başkan Halil Posbıyık, başkan vekili Nurullah Özdemir ve Rehabilitasyon öğrencileriyle birlikte plaja mavi bayrakları astılar. Belediye plajları her gün 08.30 – 20.00 saatleri arasında halkın kullanımına açık olacak.

Whatsapp Image 2024 06 14 At 13.43.34 (1)

Whatsapp Image 2024 06 14 At 13.43.33

Whatsapp Image 2024 06 14 At 13.43.33 (3)

Kdz. Ereğli Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı... Kdz. Ereğli Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı...

Whatsapp Image 2024 06 14 At 13.43.31 (1)

Editör: Manşet 67