İŞKUR, 2024 Yılı İşgücü Piyasası Araştırması için sahaya indi. 2024 yılı işgücü Piyasası Araştırması ile ilgili saha çalışması 15 Nisan -17 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak.I M G 20240430 W A0094

Artan maliyetler ekmeğe yansıdı... Artan maliyetler ekmeğe yansıdı...

İşgücü Piyasası Araştırması için Zonguldak İl Müdürlüğü ve Kdz.Ereğli Hizmet Merkezinde görevli 15 iş ve meslek danışmanı 563 işletmeyle yüz yüze görüşerek araştırma raporunun temel verilerini toplamaya başladı. Zonguldak'ta işgücü piyasasını izleme değerlendirme sistemi oluşturularak gelecek istihdam ve eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasası araştırmaları gerçekleştirilecek.

İl Müdürü Okan Şentürk, "Araştırma istatistiki amaçlı olup, derlenen bilgiler Kurumumuz tarafından işgücü piyasası taleplerinin belirlenmesinde kullanılacaktır. Böylece, işverenlere ve iş arayanlara daha iyi hizmet sunmamız konusunda araştırma sonuçları bize yol gösterecektir” dedi.

2024 yılı İşgücü piyasası Araştırmasına verdikleri bilgilerle katkı sağlayan işletmelere teşekkür ederken 2024 yılında Zonguldak'ta istihdamının artması ve korunması temennisinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi