AK Parti'den CHP'ye geçti... Borçlar pankart ile asıldı AK Parti'den CHP'ye geçti... Borçlar pankart ile asıldı

AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin projelerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Potbaşı'ndaki alan daha önce şantiye olarak kullanıyor, 2014-2019 döneminde çocuk parkına dönüştürülmüştü.

Potbaşı'na; "Botbaşı Alemdar Kültür ve Sanat Merkezi Projesi"nin tanıtımını yapan Belediye Başkan adayı Sezer, projenin içerisinden konservatuar, sinema-tiyatro salonu, evlendirme dairesi, kütüphane, kafeteryanın da bulunduğu hatırlattı.

Daha önce gerçekleştirilen revizyon imar planlarından kentin ortak kullanım alanlarının hassasiyetinin göz ardı edildiğine dikkati çeken Sezer, projesine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Belediye hizmet ve kamusal alan tasarlamaktan ziyade, elde olanları da satarak bireysel rant hesapları yapıldığı için şehrimizde kültürel ve sosyal proje yapacak çok nadir yer bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Potbaşı mevkisindeki parktır. Burada tasarladığımız Botpaşa Alemdar Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde Karadeniz Ereğli Belediye Konservatuarını hayata geçireceğiz. Konservatuar bünyesinde müzik, halk oyunları, tiyatro için prova ve eğitim sınıfları, 850 kişilik tiyatro ve konferans salonu, halkımızın ailecek vizyon filmlerini izleyeceği 3 adet sinema salonu, evlendirme dairesi, 2 nikah salonu, kütüphane ve kafeteryası ile şehrimizin ihtiyacı olan merkezimizi Ereğli halkımızın hizmetine sunacağız. Kaybedecek 5 yılımız yok."

Editör: Haber Merkezi