Parti binasında Partililerin katılımı ile beraber basın toplantısı düzenleyen İbrahim Sezer, Karadeniz Ereğli belediye başkanlığı için aday adayı olmak üzere K Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. 
İbrahim Sezer aday adaylık başvuru toplantısında yaptığı konuşmasında;

''Öncelikle bölgemizde meydana gelen doğal afetlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Bu afette zarar gören esnaf ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her felakette olduğu gibi devletimiz tüm imkanları ve şefkati ile esnafımızın ve vatandaşımızın yanındadır. Değerli basın mensupları malumunuz olduğu üzere 31 Mart 2024 yerel seçimler için start verilmiş ve takvim işlemeye başlamış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığımız ve genel başkanlığımız sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her şeyi Türkiye için sloganı ile çıkılan bu yolda halka hizmet hakk'a hizmet şuuru ile kurulan bu kutlu davanın her aşamasında ve mücadelesine görev almanın gururunu yaşadım. Bugün de böyle bir gurur ve heyecan sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum AK parti Karadeniz Ereğli belediye başkan aday adayı olduğum sizler vasıtası ile tüm Karadeniz Ereğli kamuoyu ve halkımızla paylaşmak istiyorum.
 Biraz kendimden bahsedecek olursam; 
28.06.1967 Karadeniz Ereğli doğumluyum. İlk orta ve lise eğitimi Karadeniz Ereğli'de tamamladım. 1991 yılında Anadolu üniversitesi MMF inşaat mühendisliği bölümünün bitirdim. 1995 yılından itibaren Karadeniz Ereğli proje mühendisliği inşaat işleri yapmaktayım. 
Siyasi geçmişim;
2001 yılında kurulan ak partimizin; 2002-2004 yılları arasında Karadeniz Ereğli kurucu ilçe yönetiminde 2009-2011 yılları arasında Zonguldak il yönetiminde görev yaptım. 2007 ve 2011 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı oldum. 2019 yılında Karadeniz Ereğli belediye başkanlığı aday adayı oldum. Partimizin 2020 yılı olan ilçe kongresinde görev aldım ve 16 Mart 2023 tarihine kadar ilçe siyasi hukuki işler başkanı, 21 Mart 21 Kasım 2023 tarihleri arasında Karadeniz Ereğli ilçe başkanı olarak görev yaptım.
STK geçmişim;
2013-2019 yılları arasında MÜSAİD Karadeniz Ereğli şube başkanlığı, 2019-2020 yıllarında MÜSAİD genel merkez yüksek istişare kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. 2015 yılından itibaren Karadeniz Ereğli eğitim vakfı genel sekreterliği görevini yürütmekteyim evde ve üç çocuk babasıyım.
Değerli basın mensupları ve kıymetli hemşehrilerim;
Doğduğum ve doydum şehrime vefatını ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen dava arkadaşlarım ve değerli halkımıza hizmet etmek azmi ve Şevki ile Karadeniz ereğli'imizi hak ettiği hizmetler kavuşturmak ve marka şehir yapmak için bu kutlu yola çıkmış bulunmaktayım şehrimizin çözüm bekleyen sorunlarının genel olduğunu bu sorunlarının çözümü noktasında hangi projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini bilincinde olup bu projelerin imar ve inşasının almış olduğu eğitim, STK ve siyasi tecrübelerimle siz dava arkadaşlarınla halkımızın da desteğiyle bu kutlu görev şahsıma tevdi edildiği takdirde üstesinden geleceğime inancım tamdır. AK parti bizim kuruluşundan bugüne görev almış milletvekillerimize, ilçe başkanlarımıza, ilk genel, belediye ve meclis üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize ,kadın, gençlik, mahalle teşkilatlarımıza ve tüm dava arkadaşlarımı vermiş oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum saygı ve sevgiyle muhabbetlerimizi sunuyorum.'' dedi.

Demirtaş Belediye Meclis üyesi listesini açıkladı Demirtaş Belediye Meclis üyesi listesini açıkladı

G71_7393

Editör: Can Özkan Kayabaşılı