Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Fevkani Köprüsü’nün yıkım çalışmalarında son gelişmeleri aktardı. Başkan Ömer Selim Alan, yıkım çalışmalarının yüzde 80 oranında tamamlandığını; 25 Aralık tarihinde tüm çalışmaların bitmesinin hedeflendiğini söyledi. Başkan Ömer Selim Alan, yıkımın bitmesinin ardından peyzaj çalışmalarına başlanacağını ifade ederek kavşak çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaptı. Başkan Alan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle; 

"Kaletepe turizmin uğrak yeri olacak" "Kaletepe turizmin uğrak yeri olacak"

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YÜZDE 90’LARI GEÇMİŞ OLACAĞIZ”

Fevkani Köprümüzün yıkım çalışmaları devam ediyor. Sabah şantiye şefimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Kendisi yüzde 80’i aştığımızı söyledi. Dün gece çevre yolunu trafiğe kapatmıştık. Derenin üzerinde kalan kısımda zemine indirildi. Parça parça  keserek yıkımı gerçekleştiriyorlar. Önümüzdeki 1 hafta içinde inşallah çevre yolunun üzerinde kalan diğer bölümü de aldıktan sonra yüzde 90’ları geçmiş olacağız. Daha önce de söylediğim gibi 25 Aralık tarihinde yıkımı bitirmeyi planlıyoruz, Allah’tan bir mani gelmez, hava şartlarında olumsuzluk yaşamazsak. Ayyıldız kavşağımızı bitirdik. İnşallah onu da yılbaşı gelmeden Ayyıldız Anıtı’nın oraya yerleştirmiş olacağız. 

TRAFİK NEFES ALACAK

Belediyemiz ile 12 katlı iş merkezi arasında derenin üzerinde üstü kapalı bir bölüm var. Burada da köprülü kavşak planlamamız var. Aclıktan hem çevre yoluna katılış hem de anıtın önüne geçiş olacak. Soğuksu Acılık hattının asfaltı döküldü. Orada çok zarar ettik biliyorsunuz (!) Tonlarca asfalt zayi oldu arkadaşlarımızın tabiriyle (!) İnşallah burada öyle yapmayacağız. Uzunmehmet Gazipaşa aksını da en kısa zamanda alt yapısı ile beraber 1 haftaya kadar baskı, beton, kaldırım, aydınlatma direklerini bitirip; peyzaj çalışmalarına başlayacağız. Trafiğin bir an evvel daha da rahatlaması için derenin üzerimdeki kapalı bölüm için kavşak çalışması olacak. Onu da Karayolları Genel Müdürümüz ile konuştuk. Sayın Bakanımızı ziyaret etmiştik. Sağ olsun sayın Bakanımız Karayolları Genel Müdürü iken de bizlere çok yardımcı oluyordu. Şimdide desteğini esirgemiyor. Talimatını verdi, bölge müdürümüz ile de görüştük. Onunla ilgili ufak bir zirve yapacağız.” dedi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı