Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada "Yakalamalı Şahıs 23.04.2023 günü saat 21:00 sıralarında ekiplerimiz tarafından Yeni Mahalle Yalı Caddesi Kapalı Otopark civarında devriye görevi ifa edildiği esnada 6 şahsın alkol aldığı görülmüş, şahısların kaba üst araması yapıldığı esnada N. K. isimli şahsın yere bir şey attığı görülmüş, yerde şeffaf poşet içerisinde toplam 38 EXTACY olduğu değerlendirilen hap bulunmuş, şahsa bu hapları nereden temin ettiği sorulduğunda E. M. isimli şahıstan temin ettiğini beyan etmesi üzerine, olay ile ilgili günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş, alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlanmıştır. Bahse konu 38 uyuşturucu madde görevlilerimizce muhafaza altına alınmış, olay ile ilgili alınan talimatlar doğrultusunda N. K. ve E. M. isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.

Yine olay yerinde bulunan şahıslardan O. K. isimli şahsın üst aramasından bir adet kurusıkı tabanca, tabancaya ait 26 adet kurusıkı tabanca mermisi bulunarak mülkiyeti kamuya aktarılmak üzere muhafaza altına alınmış ve şahsa idari yaptırım uygulanmıştır.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı talimatları doğrultusunda gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında şüpheli şahısların ikametinde ve araçlarında arama yapılmış olup başkaca herhangi bir suç veya suç unsuruna rastlanmamıştır.

İkamet aramaları esnasında şüphelilerden E. M.´nin babası olan H. M.´nin yapılan UYAP sorgusunda Tehdit Suçundan 5 AY hapis cezası ile arandığı anlaşılarak GÖZALTINA alınmıştır.

Olay ile ilgili olarak gözaltına alınan şüpheliler N. K. ve E. M. ile yakalama emri gereği gözaltına alınan H. M. isimli şahıslar 24.04.2023 günü mevcutlu olarak Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmiş, olayın şüphelileri N. K. ve E. M. isimli şahıslar ifadelerinden sonra salıverilmiş, hakkında yakalama emri ile 5 AY kesinleşmiş cezası olan H. M. isimli şahıs TUTUKLANARAK Devrek Açık Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir." denildi.

Editör: Serdal Çenesiz