Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre; yeni poliklinik binası, modern tıp standartlarına uygun olarak tasarlanmış olup, inşaat taban alanı 1835 metrekare, toplam inşaat alanı ise 7375 metrekare olarak planlandı.

Zemin kat hariç 3 kat olarak planlanan bina, birçok önemli birimi içerecek şekilde tasarlandı. Bina içerisinde yerleri planlanan görüntüleme merkezi, kan alma merkezi, 88 adet öğretim üyesi odası, 69 adet poliklinik ve yardımcı ofisler, hastane hizmetlerini daha iyi organize etmek ve hastalarına daha geniş bir yelpazede hizmet sunmak amacıyla yer alıyor.

Zonguldak Ereğli Spor Köksal Toptan'ın misafiri oldu Zonguldak Ereğli Spor Köksal Toptan'ın misafiri oldu

ZBEÜ rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, yeni ek poliklinik binasının inşası ile üniversitedeki sağlık hizmet kalitesini daha da artırmak ve bölge halkına daha iyi imkanlar sunmayı amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ek poliklinik binamız, modern tıp teknolojilerini ve uzman kadromuzu bir araya getirerek hastalarımıza nitelikli ve daha hızlı sağlık hizmetleri sunma imkânına olanak sağlayacaktır. Görüntüleme merkezi, kan alma merkezi, poliklinikler ve öğretim üyeleri odaları gibi birimlerle donatılan bu bina, hem öğrencilerimize günümüz modern eğitim ortamını sunacak hem de bölge halkına kaliteli sağlık hizmetleri ulaştırmamıza fırsat tanıyacaktır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi, Batı Karadeniz'in sağlık üssü olma misyonuyla hareket ederek, yeni tesisle birlikte hasta kapasitesi olanaklarını artıracak ve daha modern tıbbi donanıma sahip olacaktır. Sağlık alanında bölgesel liderliği üstlenen üniversitemiz, bu projenin tamamlanmasıyla birlikte gücüne güç kazandıracak ve halkımıza hedeflediği sağlık hizmetleri sunma kararlılığını devam ettirecektir." dedi.

Editör: Serdal Çenesiz