Uysal, müzik piyasasına bomba gibi düştü... Uysal, müzik piyasasına bomba gibi düştü...

Vatandaşların tuzlanmayan yollarda saatlerdir perişan olduğunu söyleyen Yavuzyılmaz, “Günlerdir yapılan meteorolojik uyarılar sadece vatandaşlara mı yapılıyor?” diyerek gerekli hazırlıkları yapmayan kurumları göreve davet etti.

Zamanında alınmayan önlemler nedeniyle en ufak hava muhalefetinde bile Zonguldak’ta elektriklerin kesildiğini, yolların kapandığını, gündelik hayatın ve şehir ulaşımının felç olduğunu söyleyen Milletvekili, her defasında aynı fiyaskoyu yaşandığına dikkat çektiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zonguldak’ta bu akşam etkisini gösteren kar yağışının ardından şehrimizin Ankara ve İstanbul karayollarında yine bildiğimiz olumsuzluklar meydana geldi, yollar kapandı, halkımız mahsur kaldı.

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarılara rağmen sorumlu kurumlarca gerekli hazırlıklar yapılmadığı için tuzlanmayan, hazırlıksız yollarda vatandaşlarımızı çoluk çocuk yaşlı hasta yollarda yine perişan oldu. Aynı noktalarda her kar yağışında aynı tıkanmalar aynı esaretler, aynı fiyaskolar yaşatılıyor.

Merak ediyoruz, sorumlu kurumlar hava durumundan bir haber mi? Ya da günlerdir yapılan meteorolojik uyarılar sadece vatandaşlara mı yapılıyor? Zamanında alınmayan önlemler nedeniyle en ufak hava muhalefetinde bile Zonguldak’ta gündelik hayat ve şehir ulaşımı felç oluyor. 

Akşam saatlerinden itibaren kar yağışının bölgemizde etkisini göstermesi bekleniyor. Zonguldak halkının ne elektrik kesintilerine ne de kapanan yollara artık tahammülü kalmadı. Buradan elektrik dağıtımından sorumlu Enerjisa’yı, Karayolları Bölge Müdürlüğünü ve diğer yetkili kurumları bir kez daha uyarıyor ve gerekli hazırlıkları yapmaları adına bir kez daha göreve davet ediyoruz.” dedi.

Editör: Manşet67 Haber