İŞKUR aracılığıyla çıkılan ilanda TTK'ya 2 bin işçi alımı yapılacak. 2 bin işçi alımı kapsamında Zonguldak ve ilçelerine 1500 işçi, Bartın'a 400, Yenice'ye 100 işçi alınacak. 

25 Eylül Pazartesi günü başlayacak başvurular, Alo 170 üzerinden ve İŞKUR internet üzerinden başvuru yapılabilecek. 

İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, başvurularla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "25-29 Eylül arasında başvuru TTK'ya maden işçisi alımı başvuruları başlayacak. 18 yaşını tamamlamış, 32 yaşından gün almamış, en az ilkokul mezunu, ilimize 1500 madenci alınacak olup bu başvurular kapsamında İŞKUR e şube, ALO 170 ve e-devlet üzerinden başvurular alınacağı için hafta sonu personel çalışmayacak. Pazartesi normal mesaimize başlayacağız. Cuma günü de normal mesaimizi 17.30'da bitireceğiz. Başvuruları o yüzden duyurularımızı sürekli yapıyoruz. Alo 170 üzerinden yapılacağı, E şubeden, 7/24 yapılabileceği belirtildiği için normal mesai şartlarımıza devam edeceğiz.

Vatandaşlarımızın müdürlüğe gelip manuel kayıt almayacağımızdan gelmelerine gerek yoktur. Sistem üzerinden başvurularını ve alo 170 iletişim hattı üzerinden başvurularını yapmalarını önemle belirtiyoruz. Bu yüzden kurumumuzun önünde bu yönlü kalabalık olmayacağını, vatandaşımızın gelip mağdur da olmayacağını düşünüyoruz. Fiziksel başvurumuzu müdürlük önünde yapmayacağımızı belirtiyoruz." dedi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı