Bozkurt ve yönetim muhtar taleplerini dinledi... Bozkurt ve yönetim muhtar taleplerini dinledi...

"MAPEG tarafından TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde üretimin durmasına yönelik kuruma resmi yazı yazdığı kamuoyunda yer almıştır. Söz konusu yazıyla ilgili yapılan görüşmeler ve incelemeler neticesinde böyle bir yazının MAPEG tarafından kuruma geldiği ancak daha önce üretimi onaylanan ve herhangi bir sorun bulunmayan TTK Armutçuk Müessesinin üretim yapmasında bir engel olmadığı, yazının yanlışlıkla yazıldığı anlaşılmış olup, MAPEG tarafından kuruma Armutçuk Müessesinin üretime devam etmesi konusunda herhangi bir engelin bulunmadığına yönelik yeni bir yazı gönderilmiştir.

Dolayısıyla biz GMİS olarak bugüne kadar tüm müesseselerle birlikte kurumu yaşatmak için nasıl mücadele ettiysek bugün ve bundan sonrada aynı şekilde bütün müesseslerimizle beraber kurumumuzun yaşaması, üretimin iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak artarak devam etmesi ve yer altı kaynaklarımızın ülke ekonomisine kazandırılması için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Kamuoyuna yansıyan bu yazının ortadan kaldırılmış olması sevindirici olmuştur. Çalışanlarımızın kafaları rahat şekilde iş sağlığı ve güvenliğine uygun şekilde çalışmalarına devam edebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.­­­­­­­­­­­­­­­" olarak açıklandı.

Editör: Haber Merkezi