İYİ Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan adayı Murat Sesli, belediye meclis üyesi adayları, eski belediye başkanlarından Murat Sesli ve partililer İYİ Parti Seçim Bürosu açılışında bir araya geldi. Siyasi yasaklı eski Belediye Başkanı Murat Sesli, yaptığı konuşmada CHP'li Belediye Başkanı ve adayı Halil Posbıyık ile AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer'i eleştirdi, projelerini anlattı, Karadeniz Ereğli'ye hizmet etmek için ekibi ile göreve hazır olduklarını duyurdu.

"DEVAM EDEN KİRLİ OYUNLARIN ÜSTESİNDEN GELDİM"

"Omzuma yüklenen yükleri, bana oynanan oyunları ve oynanmaya devam eden kirli oyunların üstesinden halkımızın sevgisi sayesinde geldim. Halkımın karşısındayım, halkımla beraberim. Birlikte yürüyecek çok yolumuz var. Ekip arkadaşlarımızla birlikte aylardır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyoruz. Hangi kapıyı çalsak hangi mahalleye girsek belediye başkanlığı dönemimde döktüğüm asfalt yaptığım taş duvar döşediğim kaldırımlar var. Üzerinden 15 yıl geçti mahallelerimize bir çivi dahi çakılmamış. Yazık, günahtır, hizmet etmek bu kadar zor değil. Biz 20 aya neler sığdırmışız. Bunu halkımız söylüyor. Ereğli'nin bir 5 yıl daha kaybedecek zamanı yok.

"BELEDİYENİN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ"

Ereğli Belediyesi'nin beyin ölümü gerçekleşeli çok olmuş. Kar yağdı insanlar evden çıkamadı, elektriksiz kaldı, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Basit doğal afetler Ereğli'de felakete dönüştü. Sel oldu, belediye başkanı 3 gün sarayından çıkmadı. Belediyeyi yönetecek gücü dahi kalmadı. Bizim genç, dinamik ve enerjisi olan bir ekibimiz var. Belediye nasıl yönetilir biliyoruz. Ereğli'de sel olacak vatandaş evden çıkamayacak ben evimde oturacağım, yok böyle birşey. Biz burs verdik bizden sonra kestiler. Şehir dışına gidecek tüm öğrencilerimizin hepsine 5'er bin liralık burs sağlayacağız. Biz şehir dışına çıkan evlatlarımıza sahip çıkacağız.

Belediye Başkanı Tahsin Erdem Gazipaşa’da halkı selamladı... Belediye Başkanı Tahsin Erdem Gazipaşa’da halkı selamladı...

"KÜRSİYE 5 KİŞİ KOLUNA GİREREK ÇIKARTIYOR"

Başkanımız 1994 yılında aday olduğunda ne diyordu? Merhum Ruhi Cöbekoğlu için 69 yaşındasın, bırak artık, belediyeyi bastonla mı yöneteceksin. Şimdi kendisi 80 yaşında. Soruyorum son 5 yılda Karadeniz Ereğli'ye hiç hizmet yapmayan başkan 80 yaşından sonra hizmet yapar mı? Maalesef Allah sağlık sıhhat versin, 2 kulağında kulaklık var, yürümekte zorluk çekiyor. Kürsiye çıkarken dahi 5 kişi koluna girerek çıkartıyor, sen belediyeyi bastonla değil tekerlekli sandalye ile mi yöneteceksin. Artık senin torun sevme vaktin çoktan geldi geçiyor. Artık miyadın doldu. Zaten bırakmazsan da halkımız 31 Mart'ta sizi emekliye ayıracak ve torunlarınıza kavuşturacak.

"İMAR ÇETELERİNE SEN YOL VERDİN"

Son günlerde başka birşey daha söylüyor. Karadeniz Ereğli'de imar çeteleri varmış. Kendisi seçilemezse kaotik ortam olurmuş. Sayın Başkan ya Allah aşkına şöyle bir dön etrafına bak. Karadeniz Ereğli'de bahsettiğin tüm imar çeteleri etrafında senin. Yıllardır Ereğli'yi yönetiyorsun, 25 yıldır yönetiyorsun. Bu imar çetelerine sen yol verdin.

"RANTÇI MÜTEAHHİT ÇETESİNİ LİSTEYE ALDIN"

Onun tek derdi besleyip büyüttüğü imar çetelerine rant sağlamak. Rantçı müteahhit vatandaşı mağdur etti dediğin kişi senin listende değil mi? Sen kendin açıkladın bunların imar rantçısı olduğunu. Bu imar rantçısını listeye niye aldın? Niye aldığını herkes çok iyi biliyor. Neymiş efendim Ereğli'de kaotik ortam olacakmış. Meclis üyelerini birbirine düşüren yumruk yumruğa kavga ettiren mecliste kan döktüren sen değil misin? Bundan daha büyük bir kaotik ortam olabilir mi? Halk otobüslerine taksicilerine servis minibüscülerine esnafa yüksek vergi koyup festivallerde zorla para alan sen değil misin? Bu ortama sen sürüklüyorsun.

"SESLİ KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN"

En sonunda Türkiye'de hiçbir örneği olmayan oy pusulalarına adayların resimlerine konulmasını istediler. Oy pusulasında fotoğraflar sadece Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olur, başka seçimlerde olmaz. Korkmayın, yüreğiniz yetiyorsa hodri meydan. 2 Tane belediye başkan adayı ayrı ayrı yerlerde miting yapıyorlar, bakın mitinglerine varsa yoksa Murat Sesli. Murat Sesli kadar başınıza taş düşsün. Aslında bu neyin habercisi, Murat Sesli'nin ayak seslerinin habercisi. Benimle ilgili söyledikleri bir kelime var 2 tane Murat Sesli. Biz bunu anlatıyoruz her yerde anlatıyoruz. Nedenini de söylüyoruz.

"BİRİ YAŞLI DİĞERİ SÜNEPE"

Ama ikisi de anlamıyor anlamama sebebi birisi zaten yaşlı öbürküsü de süneme o da duymuyor. Benim bu anlattıklarımı onlara anlattıklarımı eşeğe anlatsam tez yapar tez. Neymiş ben AK Parti'nin oylarını bölüyor muşum? Sünepe adayınız var hangi seçimde bu adayınız AK Parti'yi desteklemiş. Seçimlerde sizin bu adayınız kimi destekledi, çıkın açıklayın. Ben söyleyeyim sizin bu adayınız her seçimde gitti Posbıyık'a destek verdi. 2019 seçimlerinde Posbıyık'a proje verdi.

"İHANET EDEN BU ZÜBÜK"

AK Parti'ye her seçimde ihanet eden bu zübük bir de mahkemelerde yargılanıyor. Aldığı benzinin parasını ödemez, çatı yaptırır işçinin parasını ödemez, para alır projeyi teslim etmez, aldığı paranın üzerine yatmaya kalkar. Kat karşılığı iş alır daireleri teslim etmez, tavuk çiftliğine ortak olur vatandaşın malına çökmeye kalır. Halkta karşılık bulamayınca da gece gündüz bana saldırıyor.

"AK PARTİ KARŞIMA EN ZAYIF HALKAYI ÇIKARTTI"

Ama Allah AK Partili yetkililerden razı olsun. Karşıma en zayıf halkayı çıkarttı. Halbuki AK Parti'nin içerisinde çok değerli arkadaşlarımız vardı onlardan biri çıksaydı gerçekten zorlu geçerdi. Karşıma çıkardıkları adayı bırakın belediye başkanı olmayı belediye başkan yardımcısı bile olamaz. Ereğli'de siyaset yapanlar bu memleketin çocuklarına sahip çıkmadılar. Konuşmaya geldiğinde köylerde cenaze kaldıracak genç kalmadı derler bizim çocuklarımız gençlerimiz sahip kaldığı için haklarını savunanlar olmadığı için memleketlerini terk edip başka şehirlere gitmeye gurbet hayatı yaşamak zorunda kalıyorlar. Her türlü cefasını çektiğimiz Erdemir'in bizim çocuklarımız sefasını süremiyor. Bizim belediye başkanlığımız döneminde Erdemir'e dışarıdan işçi alınmaması için her türlü mücadeleyi vereceğim. Hiç olmazsa Ereğli'de 5 yıl ikamet şartı aranması için mücadelemize devam edeceğiz. Takas ve OYPA'lı arkadaşlarımızın olayları var onlarla da ilgili görüşmelerimizi yapacağız. "

"BU SEÇİM SİYASİ BİR SEÇİM DEĞİL"

31 Mart günü yapılacak seçimlerde AK Parti, CHP, MHP, YRP, TİP ve diğer partilere gönül verenlerinde oylarına talip olduklarını belirten Sesli, vatandaşlardan hizmet edecek ekibe oy vermelerini istedi. Sesli konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Sevgili hemşerilerim; Bu seçim bir siyasi parti seçimi değil. Elbette her kesin günlünde bir lider, bir siyasi parti vardır, olmalıdır da. Ama bu seçim Karadeniz Ereğli’nin kaderini belirleyecek, önümüzdeki 5 yılda hizmet edecek ekibin seçileceği bir seçim. Bu seçim şehrimizin üzerine karabasan gibi çökmüş sorunlara çözüm üretecek ekibin seçileceği bir seçim. Ereğli halkını hor gören, tepeden bakan, ötekileştiren, kişisel menfeatleri uğruna, kente ihanet edenlere sandıkta hadlerini bildireceğimiz bir seçim.  Ben 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Bir kez bile makamıma gelen kişinin hangi partiden olduğuna, hangi siyasi görüşten olduğuna bakmadım. Göreve geldiğimizde de hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeyeceğiz. Karadeniz Ereğli’de yaşayan herkesin belediye başkanı olacağız.  Ben AK Partili kardeşlerimin de, Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimin de, Milliyetçi Hareket Partili, Yeniden Refah Partili, Türkiye İşçi Partili kardeşlerimin de oylarına talibim. Bizler hepimiz Karadeniz Ereğli’de yaşıyoruz. Karadeniz Ereğli’de hizmet belediyeciliğinin başlaması için herkesin desteğini bekliyorum.  Onlar neden bu kadar korkuyorlar, çünkü biz öndeyiz. Korkuyorlar, çünkü bu seçimi alıyoruz. İşi gücü bırakıp bizimle uğraşıyorlar. Uğraşsınlar az kaldı, gümbür gümbür hizmet için geliyoruz. Bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim, hepinizin ayağına yüreğine sağlık.” dedi.

431854376 7408076549308135 6429321175185531458 NWhatsapp Image 2024 03 25 At 165432

Editör: Haber Merkezi