Ereğli Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Halil Posbıyık, 6-9 Temmuz’da yapılacak olan 23. Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde Türkiye’nin Nobeli olarak kabul edilen Sevgi, Barış, Dostluk ödülünün kimlere verileceğini açıkladı. SBD ödülleri bu yıl, Zonguldak’lı Madenciler, Arif Sağ ve Türkiye Şampiyonu olan Belediye Paravolley Takımı ile Para-Yelken Takımı’na verilecek.

Ereğli Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Halil Posbıyık, Festival Yürütme Kurulu’nun ortak kararıyla Sevgi, Barış, Dostluk ödülünün bu yıl kimlere verileceğini açıkladı.

6-9 Temmuz’da yapılacak ve Ereğli halkının bir kez daha Sevgi, Barış, Dostluk diyeceği Türkiye’nin En Büyük Ödüllü Festivali’nde, SBD ödülleri 6 Şubat depremlerinde kahramanlıklarıyla gururumuz olan Zonguldak’lı Madencilere, Türk Halk Müziği’ne katkıları nedeniyle Arif Sağ’a ve Türkiye Şampiyonu olan Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley Takımı ile Para-Yelken Takımı’na verilecek.

Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley Takımı ile Para-Yelken Takımı ödülünü 7 Temmuz Cuma akşamı saat 22.00’de, Madenciler 8 Temmuz Cumartesi saat 22.00’de ve Arif Sağ da 9 Temmuz Pazar akşamı saat 22.00’de ana sahnede alacak.

Editör: Sinan Kabatepe