Ama iyileştirici ve manevi özellikleri de bulunmaktadır. Bu nedenle de safir yüzük gibi aksesuarlar, kadınların en beğendiği takılar arasında bir adım öne çıkmaktadır.

Safir Yüzüklerle Şıklığınızı Tamamlayın

Safir, korundum ailesinden yarı değerli bir mineraldir ve elmas, zümrüt ve yakutla birlikte en değerli 4 taştan biridir. Korindon minerali, elmastan sonra en sert ikinci değerli taştır. Bu nedenle safir, Mohs ölçeğinde 9 sertliğine sahiptir. Kimyasal bileşimi ile ilgili olarak safir, alüminyum, demir ve titanyum oksitlerin bir karışımıdır ve bu değerli taşa mavimsi bir ton veren titanyum oksittir. Ancak safirlerin ağırlıklı olarak mavi tonları vardır ama pembe, sarımsı ve yeşil tonlarında da bulabiliriz.

Safir fiziksel, zihinsel ve ruhsal düzlemlerde iyileştirici özelliklere sahiptir ve bilgelik minerali olarak bilinir. Fiziksel düzlemde, bu korindon minerali baş ağrılarını, migreni azaltmanıza ve boğaz enfeksiyonlarını hafifletmenize yardımcı olabilir. Safir bezleri düzenleyebilir ve aşırı aktif vücut sistemlerini sakinleştirebilir, aslında tiroidi olan birçok kişi bu minerali kullanmıştır. Safir ayrıca dejeneratif hastalıklar için faydalı özelliklere sahiptir. Zihinsel düzeyde, bu mineral zihni sakinleştirme yeteneğine sahiptir, bizi istenmeyen düşüncelerden kurtarır ve bu nedenle bize huzur ve dinginlik getirir.

Manevi düzlemde safir, bedeni ve iç enerjiyi arındırmakla doğrudan ilişkilidir, meditasyonda kullanmak için iyi bir taştır. Bu mineral, içsel esenliği bulmanıza, inancınızı, umudunuzu ve neşenizi artırmanıza yardımcı olacak sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Safir, koruma sağladığı Boğa burcunu temsil eder, ancak sadece bu burçlara yardımcı olmakla kalmaz. Aynı zamanda Balık, Başak ve Yay'ı da temsil eder.

Safirin sakinlik, bağ kurma ve duygusal iyileşme için sahip olduğu güç, onu ideal bir aksesuar haline getirir. Bu yüzden safir yüzük kadınların en sık kullandığı aksesuarlar arasında konumlanır. Eşsiz bir güzellik vadeden safir yüzükler, kendine has tasarımı ve duruşu ile zariflik elde etmenize olanak tanır.

Safir yüzükleri hem kendiniz hem de sevdiğiniz bir insan için düşünebilirsiniz. Rengi, duruşu ve ışıltısı ile bilinen bu taşlar, ruhsal ve fiziksel sağlığa katkılarından dolayı kadınların favorisidir. Pırlanta Merkezim sayfasında yer alan safir yüzük modellerini keşfedebilir, ekonomik bir alışveriş deneyimi yakalayabilirsiniz.

Editör: Serdal Çenesiz