Sıkılmadık el bırakmayan, ev ev dolaşan Bozkurt, Yalı Boyu köyleri Terzi, Bayat, Ballıca, Sücüllü, Üçköy, Cemaller, Elmacı ve Tepeören Köyleri'nde de vatandaşların yoğun ilgisini gördü.
14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerden iktidar olarak güçlü çıkacaklarını anlatan Bozkurt, TTK ve Erdemir'e işçi alımına ilişkin de vatandaşları bilgilendirdi.
Bozkurt'un konuşması şu şekilde:
"İktidarın milletvekillerini güçlü bir şekilde meclise göndermeniz gerekiyor. Allah'ın izniyle iktidar biz olacağız. Bunun başka bir seçeneği de yok. Bizlerin Cumhurbaşkanımızın karşısına dik ve güçlü şekilde gitmemiz gerekiyor ki Ereğli'nin, Zonguldak'ın bölgenin sorunlarının çözümünde daha güçlü olalım. Bizi meclise güçlü gönderin. 5 Milletvekili adayıyız, gittiğimiz yerlerde biz o ışığı görüyoruz, inşallah sandıklar 14 Mayıs'ta patlayacak inşallah. 
Biz bölgemize hizmet etmek istiyoruz. İlçe Başkanlığı döneminde ilçemizin, beldelerimizin, köylerimizin, mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz, her sorunun çözümü için üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra inşallah vekil olarak mecliste yer aldığımız takdirde bölgemiz sorunlarına daha da hakim olacağız. İnşallah elimizden geleni Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, parti yönetim kademesi ile hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Bölgemizi daha da yaşanabilir bir hale getireceğiz. 


İstihdam arttırıcı formülleri devreye sokacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanımız ile geçen Filyos'a geldiğinde birlikteydik. Muhalefete bakın heykel yapmaktan başka bir şeyleri yok. Onlar bizim hayallerimize ulaşamazlar, onların yapabilecekleri, ürettikleri, projeleri yok. Rusya'dan İtalya'dan oradan buradan getirmiş diye kendi kendilerini kandırıyorlar. Türkiye kendi kendine yeter bir ülke haline gelmiş durumda. Uçak, araba, makinesini artık kendisi üretiyor ve yönetiyor. İnşallah dünyayı yönetecek bir Türkiye göreceksiniz.


İstihdam konusunda da bölgemizde önemli gelişmeler yaşanıyor. Gerek Filyos, gerek TTK, gerek Erdemir ve gerekse yeni sektörlerde yeni alanlar açılıyor, inşallah açılmaya da devam edecek. Bu konuların takipçisiyiz."

Editör: Serdal Çenesiz