Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aşırı yağışlar sonrası sel baskınına maruz kalan Bölücek, Topçalı ve Hamzafakılı’da zarar gören ev ve fabrikalarda incelemelerde bulundu. Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Posbıyık; “Biz belediye olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız. Elimizden gelen tüm imkanları ilk saatlerden itibaren seferber ettik. Ama maalesef Bölücek bölgesi hemen her yıl bu sorunu yaşıyor. Barajın taşması sonrası burada sel baskınları oluyor. Bu civarın sorundan kurtulması için hükümetin bir an evvel buradaki dereyi ıslah etmesi gerekiyor” dedi. Başkan Posbıyık ayrıca Zonguldak Valiliği koordinasyonunda selden etkilenen diğer bölgelere destek için iş makinesi ve kamyon gönderdiklerini bildirdi, zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aşarı yağışlar sonrası su taşkınlarının yaşandığı Bölücek, Topçalı ve Hamzafakılı mahallelerinde incelemelerde bulundu, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Topçalı Mahallesi’nde Muhtar Hasan Aksoy ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Posbıyık, daha sonra Hamzafakılı Mahallesini gezdi, Muhtar İsmail Mitat Altıay’dan bilgi aldı. Başkan Posbıyık daha sonra bazı ev ve fabrikalarda su baskınlarının yaşandığı Bölücek mahallesine geçerek incelemelerde bulundu. Muhtar İsmail Şişman ve zarar gören mahalle sakinlerini dinleyen Başkan Posbıyık, bölgedeki 3 mahalle muhtarının bir araya gelerek ortak imza ile derenin ıslah edilmesi için hükümetten talepte bulunması gerektiğini ve devletin ilgili kademelerine bu sorunu aktarmaları gerektiğini söyledi.

Hemen her yıl aşırı yağışlar sonrası bölgenin su taşkınlarına maruz kaldığını belirten Başkan Posbıyık; “Biz belediye olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız. Elimizden gelen tüm imkanları ilk saatlerden itibaren seferber ettik. Ama maalesef Bölücek bölgesi hemen her yıl bu sorunu yaşıyor. Barajın taşması sonrası burada sel baskınları oluyor. Bu civarın sorundan kurtulması için hükümetin bir an evvel buradaki dereyi ıslah etmesi gerekiyor. Ereğli merkezde ciddi bir sıkıntı olmadı. Ancak Zonguldak’ımızın diğer bölgelerinde hasarlar var. Bu bölgelerde selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Su basması sonrası kente elektrik veremeyen TEİAŞ tesislerini de gezen Başkan Posbıyık, yetkililere geçmiş olsun dileklerini iletti. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin iş makinesi desteğiyle dün gece elektrikleri hızlıca verdiklerini belirten yetkililer Başkan Posbıyık’a teşekkür ettiler.

Başkan Halil Posbıyık ayrıca Zonguldak Valiliği koordinasyonunda selden etkilenen diğer bölgelere destek için iş makinesi ve kamyon gönderdiklerini bildirdi. Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri su taşkınlarının yaşandığı ev ve fabrikalarda yıkama ve temizlik çalışmalarına başladı.

Editör: Sinan Kabatepe