Kdz. Ereğli’nin acıda ve mutlulukta birleştiğini anlatan Başkan Posbıyık, “Bu yaz, insanlarımızın acılarını biraz hafifletmek için müzik, spor, sanat dolu etkinliklerle hareketli geçecek. Bu doğrultuda önerisi olan herkesle işbirliğine hazırız” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İnönü Parkı’nda düzenlenen Çocuk Şenliği paydaşlarıyla Halk Kafe’de sabah kahvaltısında bir araya geldi, teşekkür belgesi takdim etti.

Etkinliğe, 23 Nisan şenliklerine katılarak destek veren özel ana okulları, kreşler, müzik ve sanat atölyeleri, STK’lar, Cumhuriyet Halk Evi eğitmenleri ve özel halk oyunları ekipleri katıldı.

Kahvaltının ardından bir konuşma yapan Başkan Posbıyık, Kdz. Ereğli’nin acıda da, mutluluk ta da kenetlendiğini belirterek şunları söyledi:

“Amacımız Ereğli’nin acısında, güzelliğinde hep beraber  el ele vererek ortak hareket ediyoruz.  Okullarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, halk oyunları ekibi gönüllülerin ve hocaların katılımıyla 23 Nisan’da ortaya çıkan güzel şenlik insanları son derece etkiledi.

Yine aynı gün Türkiye’nin 9’uncu Oyuncak Müzesi’ni açmaktan onur duydum. Biz sizi ailemiz olarak görüyoruz. Ereğli’nin acısında, tatlısında hep kenetleniyoruz. 23 Nisan’da verdiğiniz katkılar için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Allah sağlık verdiği müddetçe sizlerle güzel günler yaşamaya devam edeceğiz. Önümüzde yaz dönemi var. Bu dönem ülkemiz zor günler geçirdi. 25 yıldır Belediye Başkanıyım. Ama bu dönem kadar sıkıntılı bir dönem yaşamadım. Olay pandemiyle başladı, ardından yangınlar, sel felaketleri ve ülkemizi yasa boğan deprem felaketleri. Yine ülkemizi sıkıntıya sokan ekonomik bozukluklar, enflasyon bütün insanlarımızı çok yordu. İnsanlarımız acılar nedeniyle sanattan, spordan, müzikten hemen hemen uzak kaldılar.

Onun için bu yaz inşallah Ereğli’de hareketli bir ortam yaşamak istiyoruz. Bizler zaten acılı anlarda gereğini hep beraber yapıyoruz. 19 tır gönderdik deprem bölgesine. Buradaki depremzedelerin giyinmesinden barınmasına el birliğiyle her türlü desteği verdik. Onun için bu yazda sizlerle, STK’larla işbirliği içinde halkımızın bir nebze acılarını hafifletmek istiyoruz. Dolayısıyla hepinizden destek bekliyorum. STK’lar,  müzik ve sanat atölyeleri yaza hazırlıklı olun, bizlerle irtibata geçin her türlü öneriye açığız.”

Başkan Posbıyık daha sonra katılımcılara teşekkür belgesi takdim etti.

Editör: Manşet67 Haber