Kdz. Ereğli Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı... Kdz. Ereğli Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Meclis toplantısında yaptığı açıklamada Ören Mahallesi’nde ilk kez birinci parti çıktıktan sonra gizli bir el tarafından iptal ettirilen doğalgaz çalışmalarında sorunu aştıklarını belirterek “Verdiğimiz mücadelenin sonunda Ören’e 2024 yılında doğalgaz getirilmesi için Dergaz yönetiminden karar çıkarttık. Çalışmalar yakında başlayacak” olarak yaptığı açıklamanın ardından Milletvekili Saffet Bozkurt açıklamada bulundu.

Saffet Bozkurt açıklamasında "Bugün yapılan Kdz. Ereğli Belediye Meclisi toplantısında Sayın Belediye Başkanının  “Bir el tarafından iptal ettirilen doğalgaz çalışmalarında sorunu aştık. Verdiğimiz mücadelenin sonunda Ören’e 2024 yılında doğalgaz getirilmesi için Dergaz yönetiminden karar çıkarttık. Çalışmalar yakında başlayacak” açıklamalarını hayretler içinde  dinledim.

2010 yılında Kdz Ereğli Belediyesi’nin Mahallesi olan Ören’e, 14 yıldır imar sorunu çözülemediği için doğalgaz verilememişti.
Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz hafta Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kazancı ve Ceosu ile bizzat ben görüştüm. Konunun çözümü için  söz aldım, aynı gün mahalle muhtarımız İsmail Sever’i bizzat arayarak müjdeyi kendisine  verdim.
Görünen o ki; Sayın Posbıyık, her zaman olduğu gibi yine İktidar’ın, yani bizlerin yaptıkları üzerinden prim yapmaya çalışıyor. 
Kimse bizim hizmetlerimiz üzerinden prim yapmaya çalışmasın.
Öyle ya; 14 yıldır belediye başkanı olanlar, 14 yıldır çözemediği sorunu şimdi nasıl çözsün ?" olarak yayımladı.

447787122 25531894409792603 6223765759146200690 N

Editör: Haber Merkezi