Başkan Halil Posbıyık ve eşi Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık ile birlikte İyi Parti İlçe Başkanı İzzet İyiol, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Mehmet Kılıç, Deva Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur, TİP İlçe Başkanı Hayrettin Sarı, Yeşil Sol Parti İlçe Başkanı Bayram Sarı ve Demokratik Toplum Örgütleri, CHP önceki dönem İlçe Başkanları Sevdekar Aras ve Muhammet Arslan, CHP’li yöneticiler, parti üyeleri, Türkiye Gönüllüleri temsilcileri ve CHP Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeleriyle bir araya gelerek 2. Tur öncesi yapılacak çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

14 Mayıs seçim sonuçlarının da görüşüldüğü toplantıda, Başkan Posbıyık 28 Mayıs tarihinden önce yapılması gereken çalışmalara ilişkin görüşlerini aktardı, tarafları dinledi.

Toplantı sonunda Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi için Ereğli merkez, köy ve beldelerde birlikte çalışma ve sandık güvenliğini sağlama konusunda ortak hareket etme kararlılığı vurgulandı.

Editör: Sinan Kabatepe