Karadeniz Ereğli Belediyespor Oturarak Voleybol Takımı, Süper Lig Finalleri’nden döndüğü kupasıyla Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti.
 

Kdz. Ereğli Belediyespor Salon Sporları Koordinatörü Tanju İke, Kdz.Ereğli ilçe Gençlik Müdürü ve Takım Antrenörü Adem Çelik ve takım oyuncularıyla birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, Süper Lig Finalleri’nde lider olarak Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazandıklarını belirtti.

YENİLGİSİZ ŞAMPİYON, KDZ.EREĞLİ BELEDİYESPOR

Kdz.Ereğli Belediyespor, TVF Oturarak Voleybol Ligini yenilgisiz tamamlayarak 2023-24 Sezonuna adını Süper Lig Şampiyonu olarak yazdırdı. 24-28 Mayıs tarihlerinde Osmaniye'de düzenlenen TVF Oturarak Voleybol Süper Ligi final müsabakaları sonucunda ise Oturarak Voleybol Takımımızda, en değerli oyuncu Mehmet Yılmaz olarak seçildi.

OTURARAK VOLEYBOL TAKIMI, ÜST ÜSTTE İKİNCİ KEZ ŞAMPİYON

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, paravolley takımı antrenör ve sporcularını tek tek kutlayarak Avrupa Şampiyonası’nda başarılar diledi. Başkan Posbıyık, ekibin dar imkanlara rağmen büyük bir özveriyle mücadele ettiklerini belirterek; “Takımımız, 2023-2024 Sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonuna bağlanan Paravolley branşının Osmaniye’de yapılan ilk süper lig müsabakalarında takımımız Dünyanın en iyi voleybol federasyonu seçilen Türkiye Voleybol Federasyonunun ilk kupasını müzesine götürmüştür. Osmaniye’de yapılan 7 karşılaşmayı da galip bitirerek, namağlup olarak şampiyonluk kupasını ilçemize kazandırmıştır. Ereğli halkı adına kendilerini, başta hocamızı ve tüm ekibi ayrı ayrı kutluyorum, tebrik ediyorum. Allah yollarını açık etsin. Ereğli’ye hep böyle şampiyonluklar, hediyeler getirsinler. Ereğli halkının sahip çıkmasını rica ediyorum. Allah yollarını açık etsin…” dedi.Başkan Halil Posbıyık ve paravolley takımı ziyaretin sonunda  birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

BÖLGEMİZİN GURURU, ŞAMPİYONLUKLARIN ADI

 

Oturarak Voleybol Takımı, 2015 yılında Kdz.Ereğli Belediyespor bünyesinde faaliyetlerine başladı ve aynı yıl Kdz.Ereğli’de yapılan Türkiye 1. Ligi Şampiyonluğunu kazanarak Süper Lige çıktı. Günümüze kadar, 1 Türkiye Birinci Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 1 Cumhuriyet Kupası Şampiyonluğu, 2 Türkiye Süper Ligi İkinciliği, 4 Türkiye Süper Ligi Şampiyonluğu ile Türkiye çapında toplam 8 kupa elde etti.

2022-2023 Sezonunda ise Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna bağlı olarak Cumhuriyetimizin 100.yılında, Mersin’de gerçekleşen son Süper Lig Şampiyonluğunu da kazandı.
 

23. Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde Festival Yürütme Komitesi tarafından Türkiye’nin Nobeli olarak kabul edilen “Sevgi, Barış, Dostluk ödülü” Paravolley Takımına verildi.

Eyüpspor yeni sezona hazırlık kampında... Eyüpspor yeni sezona hazırlık kampında...

Whatsapp Image 2024 06 04 At 11.57.01

Editör: Haber Merkezi