31 Mart MHP Belediye Başkan Adayı İlkay Özdemir çalışan kadınlara, emeklilere ve çocuklara yönelik kreş projesini açıkladı. 

'KDZ. EREĞLİ'YE KADIN ELİ DEĞECEK'

Özdemir çalışan kadınlar için her mahalleye kreş imkanı sağlanması, kadınların iş hayatı ile aile yaşamlarını dengelemelerine ve çocuklarına daha iyi bakmalarına yardımcı olacağını düşünerek projelerini hazırladığını duyurdu. Her mahalleye kreşlerin yaygınlaştırılması, kadınların iş hayatına daha fazla katılımını teşvik edebileceğini ve ekonomik bağımsızlıklarını destekleyeceğini savunan Özdemir projenin faydalarını şöyle açıkladı;

1. Çalışma Hayatı ile Aile Hayatını Dengeleme

Her mahalleye kreş imkanı sağlanması, kadınların işe dönüş sürecinde çocuklarına daha iyi bakmalarına olanak tanır. Bu da kadınların iş hayatı ile aile yaşamlarını daha iyi dengelemelerine yardımcı olabilir

2. Kadınların İşgücüne Katılımını Artırma

Kreş imkanlarının yaygınlaştırılması, çocuk sahibi olan kadınların iş gücüne daha fazla katılımını teşvik edebilir. Bu da ekonomik büyümeyi destekleyebilir ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunabilir.

3. Ekonomik Bağımsızlığı Destekleme

Kadınların iş hayatına katılması ve ekonomik olarak aktif olmaları, kendi finansal bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı olabilir. Kreş imkanları, kadınların kariyer hedeflerine ulaşmalarına ve ekonomik olarak güçlenmelerine yardımcı olabilir.

4. Çocuk Gelişimine Destek

Kreşler, çocukların erken çocukluk döneminde sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyen ortamlar sağlar. Nitelikli kreşler, çocukların eğitimine katkıda bulunabilir ve gelecekteki başarılarına olumlu etki edebilir.

5. Toplumsal Refahın Artırılması

Kreş imkanlarının yaygınlaştırılması, toplumun genel refahını artırabilir. Ailelere ekonomik rahatlama sağlayabilir, işgücüne daha fazla katılımı teşvik edebilir ve çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede büyümelerine olanak tanır. Toplumsal düzenin oluşabilmesi, bozulan sistemlerin toparlanabilmesi için şehrimizin kadın gücüne ihtiyacı var.

"Kadınlarımızın gücüne ulaşabilmesi için ise evlatlarının emin ellerde olduğunu bilmesi gerekir."

Kuran-ı Kerim öperek göreve başladı... Kuran-ı Kerim öperek göreve başladı...

 ÇOCUKLAR BİZE ŞEHİR KADINLARA EMANET

434031647 18423889213063006 195827101713745767 N

Özdemir; "Halkın tamamına hizmet etmek belediyelerin görevidir. Kadınlara , gençlere , çocuklara ve yaşlılara özel proje ve programlarımız olduğu gibi Emekli vatandaşlarımız için de özel çözüm desteklerimiz var.

- Emekli vatandaşlarımıza şehir içi ve dışı tüm ulaşım ücretsiz olacak.

- Şehrimizdeki tüm emeklilere fatura desteği verilecek.

- Emeklilik sonrası üretime katkıda bulunmak ve şehrin kalkınmasına fayda sağlamak isteyen vatandaşlarımıza da ilgilendikleri konu ve alanlara göre proje, ekipman, arazi ve alt yapı desteği sağlanacak.

- Emeklilerimiz Hilal Kart projemizden doğrudan faydalanabilecek.

Emeklilerimiz ile el ele başaracağız." olarak açıkladı.

Editör: Haber Merkezi