Milliyetçi Hareket Partisi Kandilli Belediye Başkan adayı Orhan Göksal,Kandilli'de doğup büyüdüğünü, 20 yıl muhtarlık görevinde bulunduğunu, İl Özel İdaresi'nin yanı sıra belediyede uzun yıllar çalıştığını belirten Göksal, sıkılmadık el, girilmedik hane bırakmayacaklarını, dürüst, ilkeli ve çalışkan bir belediyecilik anlayışını belde halkına sunmak istediklerini söyledi. Projelerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Göksal, şu ifadelere yer verdi:

"TUTAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR SÖZÜ VERMEYİZ"

"Kandilli'de doğup büyümüş, coğrafi yapısını bilen, 20 yıl gibi bir süre muhtarlık görevinde bulunmuş, 10 yıl köy hizmetlerinde görev yapmış, belediyecilikten gelme bir isimim. Belde halkının mahallelerin yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini, bölgede yaşanan sorunları, neler yapılabileceğine vakıf bir insanım. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP'den Kandilli Belediye Başkan adayıyım. Biz tutamayacağımız hiçbir sözü vermeyiz. MHP'li belediyecilik ve MHP çizgisi bu şekildedir. Ayrılmadan ayrıştırmadan siyasi parti gözetmeden doğup büyüdüğümüz beldemize hizmet etmek bizim için büyük bir gururdur.

"FABRİKA ARAÇLARI SIKINTI YARATIYOR"

Alacaağzı'nda bir fabrika var o fabrikaya gelen araçların mahalle içerisinden geliş geçişlerinde büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Hem can güvenliği hem yol güzergahında yarattığı tahribatın önüne geçebilmek için alternatif yol güzergahı kullanılmalı. Bölgede daha önceden başlanan orman yoluna bu araçları yönlendirdiğimizde vatandaşımızın uzun süredir yaşadığı mağduriyetin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Hem işletme için de avantaj olacak, araçların oraya ulaşma mesafesi kısalacak.

"KANDİLLİ'YE YENİ YAŞAM ALANI"

Kandilli Beldesi'nin turizm noktasında daha da ön plana çıkartabilmek için Gökçeler Mahallesi'nde halk dilince çakıl olarak bilinen bölgede Orman İşletmesine bağlı, çok da güzel bir yer var. Bu geniş alanı yapılacak protokol ile belediyemiz bünyesine kazandırarak oraya seyir tepesi, çocuk parkı, karavan parkı, cam kafe gibi vatandaşların nefes alabileceği yeni bir yaşam alanı oluşturmak istiyoruz.

"YOLLARIMIZIN DURUMU KÖTÜ"

Belde içerisinde her noktada ulaşımda yaşanan ciddi sorunlar var. Ereğli-Zonguldak karayolu Gökçeler girişi başta olmak üzere beldenin hemen her noktasında yol güzergahlarının hali içler acısı. Hem vatandaşın cebine yazık araçlar hasar görüyor hem dışarıdan beldemize misafir olarak gelenler bu güzergahı görünce daha beldemize gelmiyor bu noktada ulaşımın daha sağlıklı ve daha kaliteli olması noktasında projelerimiz çalışmalarımız olacaktır.

"İÇME SUYUNDA SIKINTI YAŞANIYOR"

İçme noktasında da sıkıntılar var. Beldenin su kapasitesi belli. Ana şebeke hatlarından bir tanesi bir fabrika güzergahına yönlendirildi. Bu noktada Gökçeler Mahallesi'ne su geliş seviyesinde de sıkıntı yaşanmaktadır. Vatandaşlarımız bu konuda tepkilidir. Vatandaş için en önemli olan şeylerin başında su gelir. Su sıkıntısının yaşanmaması için göreve geldiğimiz yapacağımız öncelikli işlerden bir tanesidir.

GÖKÇELER'DEKİ KOCAMAN OKULDA 5 ÖĞRENCİ OKUYOR

Gökçeler'de bulunan modern okul binamızda maalesef öğrenci sayısının yetersizliği ortada. Kocaman okulda birleştirilmiş sınıf olarak 5 öğrenci eğitim görmektedir. Kandilli'nin Sağlık Meslek Lisesi vardı, bina yetersizliğinden ötürü burayı Ereğli'ye taşıdılar. Bu okulun yeniden geri getirilip burada eğitim ve öğretime devam edebilmesi noktasında girişimlerimiz ve çalışmalarımız mutlaka olacaktır.

Demirtaş destekçileri ve Kadın platformu adliyede... Demirtaş destekçileri ve Kadın platformu adliyede...

YENİ SAĞLIK MERKEZİ

Kandilli'de yeni sağlık merkezi ve 112 Acil Servis İstasyonu projesi hayata geçiriliyor. Cumhur ittifakımızın çabaları ile süreçleri bizler de yakınen takip ediyoruz. Beldemiz için önemli bir gelişmedir. Her şeyin başı sağlıktır. Sağlık noktasında belde halkımızın yaşayabileceği karşılaşabileceği sorunların çözümü noktasında da biz her zaman varız." dedi.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 18.12.25 (1)Whatsapp Image 2024 03 12 At 18.12.25

Editör: Haber Merkezi