Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Gazipaşa Caddesi’ndeki ziyaretlerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Belediye Başkanı Alan, Fevkani Köprüsü’nün yıkım çalışmalarının gidişatı hakkında konuştu. Köprü yıkımının yüzde 30’unun tamamlandığını ifade eden Alan, 15 günlük sürecin ardından Acılık Soğuksu ayağına asfalt dökümünün gerçekleşeceğini ifade etti. Öte yandan Alan, saat ve gün vererek hangi bölgelerin trafiğe kapatılıp açılacağını, trafik akışının nasıl ilerleyeceğini de aktardı. Başkan Alan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle; 

Milletvekili ve Başkanlardan Yerlikaya'ya makamında ziyaret Milletvekili ve Başkanlardan Yerlikaya'ya makamında ziyaret

“YIKIMDA YÜZDE 30’LARI GEÇTİK”

4 Ekim itibari ile başlamıştık, bir ayı geride bıraktık. Nasıl gidiyor diye baktığımız zaman, planladığımız takvimin aynen işlediğini görüyoruz. Hatta 1-2 günde ileride görünüyoruz. Soğuksu Acılık ayağını tahmin ettiğimiz süreçte bugün sabah itibari ile geçici olarak araç trafiğine açtık. Orayı dolgu malzemesi ile doldurduk. Yumuşak biz zemin olduğu için biraz da oturması gerekiyor. 10-15 günlük süreçte biraz daha oturacak. Ardından da asfaltını yapacağız. Çarşamba akşamı çevre yolu üzerinde kalan köprünün dilatasyonlar arasındaki yeri almaya başlayacağız. 

TRAFİK AKIŞI NASIL OLACAK? 

Yarın gece 22.00 ile sabah 06.00 arasında trafiği kapatacağız. İstikameti Acılık tarafından vereceğiz. 06.00’da bir daha açacağız. Yetiştiremezsek ki öyle görünüyor; tahminimiz 1,5 günümüzü olacağı yönünde, perşembe gecesi saat 22:00’da tekrar kapatacağız, Cuma sabahı 06.00’a kadar. İki günde o alanı aldıktan sonra Uzun Mehmet tarafı olsun Madenci Anıtına inen tarafı zaten almıştık, hafriyatları alınıyor. Aynı şekilde Madenci Anıtı önünü de açmayı planlıyoruz. Köprü yıkımı 12 katlı iş merkezi önüne geldiği zaman yüzde 60’ı bitmiş oluyor şu an, yüzde 30’ları geçtik. İlk gün dediğim gibi kazasız, belasız, hiçbir vatandaşımızın burnu kanamadan, hiçbir çalışanımızın tırnağına zarar gelmeden, iş sağlığı güvenliği kurallarına harfiyen uyarak bir süreç yönetiyoruz. Vatandaşlarımıza tekrar sonsuz teşekkür ediyorum. Bu konuda bize çok destek oluyorlar. Başta sayın valim emniyet müdürümüz olmak üzere, emniyet teşkilatına çok teşekkür ediyorum. Hem ya hem araç trafiğine bizlere muazzam destek veriyorlar. Kendi mesai arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. İnşallah yılbaşında riskli yapıdan kurtulmuş ve şehrin önü açılmış bir şekilde gireriz.”  dedi.

WhatsApp Image 2023-11-07 at 14.18.49

Editör: Can Özkan Kayabaşılı