Mahalle halkının yoğun katılımı ile gerçekleşen açılışta Murat KOTRA’nın Milletvekilliği vurgulandı. 

Açılış konuşmasını yapan Rahman DEMİRTÜRK önemli mesajlar verdi ;

“Bugün burada teşkilatımıza yakışır bir seçmen iletişim merkezi açılışı yapıyoruz. Hepimiz çok yoğun bir dönemden geçiyoruz. Zonguldak’a bir vekil kazandırmak için büyük bir mücadele veriyoruz. Aramızda çok sayıda kadınlar var. Bugün bizi en mutlu eden durum bu. Kadınlar var ise biz varız. Kadınlar bizim mücadelemize katılırsa bizim Zonguldakta en az bir vekilimiz olur.

Bakın ülkemiz zor zamanlardan geçiyor , Milliyetçi Hareket Partisi tüm zorlukların karşısında duruyor. Vatan bölünmesin , bayrak inmesin diye mücadele veriyoruz. Karşımızda özerklik sözleri verenler var 100 yıllık Cumhuriyet ile hesaplaşacağız diyenler var. Biz inanıyoruz ki bizim kadınlarımız , analarımız bu vatanın bölünmesine müsaade etmeyecek bu düşüncede olanlara fırsat vermeyecekler. Mahalle halkımıza ve kadınlara sesleniyorum lütfen bizlere destek olun.

Murat Bey’in vekil olmasını çok istiyorum ve sözü Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Murat KOTRA’ya veriyorum.”dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Murat KOTRA Sözlerine Tüm teşkilat mensupları ve İlçe Başkanı Rahman DEMİRTÜRK’e teşekkür ederek başladı. 

Bölgedeki istihdam sağlayan fabrikaların Zonguldak çocuklarını istihdam etmeleri gerektiğini tekrar ifade eden Kotra; ‘’2018 yılından itibaren bu çağrıları yapıyorum. Erdemir, TTK, Filyos’a Zonguldak çocukları alınsın diyorum. Birileri çıkıp Murat Kotra, popülist siyaset yapıyor diyor. Eğer Zonguldak çocuklarına sahip çıkmak popülist siyaset yapmaksa ben bunu yapacağım arkadaşlar. Kusura bakmayın, verdiğim rahatsızlıktan da çok mutluyum. Birilerine bir rahatsızlık veriyoruz demek ki.”

Zonguldak’ta yine bir anket oyunu döndüğünü şu ifadelerle dile getirdi:

2 gündür Zonguldak’ta WhatsApp’larda anketler dolaşıyor. İnsanlara gönderilen düzmece anket hesaplarıyla kendisine pay almak isteyenler hayalinde mısır ambarı gören tavuğa benziyor. Daha önceden olduğu gibi anketleri yine başınıza geçireceğiz. Doğru Türk milletinin ve Zonguldaklı hemşerilerimin basiretli vicdanında bellidir ve siz yanlışsınız, yanlıştasınız.  O anketlerin nasıl yapıldığını, neden yapıldığını çok iyi biliyoruz biz. MHP’ nin milletvekili var şu anda. Hiç kimse hayal görmesin. Ayın 14’ünde bu sandıklardan çıkacağız biz. Şuan için almış olduğumuz izlenimler MHP’ nin Zonguldak’ta milletvekili var.

‘HİÇ KİMSE ZONGULDAK’TAN BÜYÜK DEĞİLDİR’

EPDK’ nın kararına karşı çıkışını hatırlatan Kotra, ‘Zonguldak’ı batırmak isteseniz ancak bu kararı alırdınız’ dediğini hatırlattı. Kotra sözlerine şöyle devam etti:  Sonradan %40 iyileştirme yapıldı. Ama gelin görün ki, yine arada ithal kömürle yerli kömür arasında fark var. O şirketlere, Ereğli Demir Çelik’e, Karabük Demir Çelik’e, Çatalağzı Termik Santraline, Eren Enerji’ye öyle ya da böyle Zonguldak kömürünü aldırtacağız. Hiç kimse Zonguldak’tan büyük değildir.  Hiç kimse yatırımına, cebindekine güvenmesin. Biz Zongudak’ın sesi olmak istiyoruz. Cesur, kimseden korkmayan, yılmayan bir ses olmak istiyoruz.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı