Okul müdürlüğünce belirlenen program kapsamında, okul bahçesinde toplanan öğrenciler öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle önceden hazırlanmış kareografi eşliğinde sıralı şekilde 100 rakamını Türk Bayrağımızın üzerinde yer alan hilal ve yıldız ile bütünleştirerek yansıttılar.
Bu sırada her iki tarafta biriken öğrencilerden bir grubu dev Türk Bayrağı, diğer grubu ise dav Atatürk Posteri açtılar.
Merih Şule Ortaokulu müdürü Üçler Sarıkaya’nın bizzat takip ederek yönettiği gösteri, aynı zamanda drone ve çatıdan çekimlerle çift yönlü olarak video kaydına alındı.
Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla bestelenen marş ile bütünleştirilen görüntüler, çeşitli sosyal hesaplarda paylaşıldı.
SARIKAYA TEŞEKKÜR ETTİ
Gösteriyi takip eden Sarıkaya, güzel bir çalışma ortaya çıkarıldığını belirterek, katkıda bulunan öğretmenler Suat Yılmaz, Nilay Yıldız Kırmacıoğlu, Ramazan Boz, Dilek Karakaya, Sema Kocabaş, Yasemin Filibelioglu, Fatih Gökdemir, Meryem Sali, Taner Yavuz, Derya Çoraman, Banu Yalçın’a teşekkür ederken, gösteride yer alan öğrencilere teşekkür etti.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı