Maden işçileri 2019 girişli Tevfik Soy ve Harun Kara göçük altında kaldı. Maden işçileri için kurtarma çalışması başlatıldı.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, göçükte kalan maden işçilerinin kurtarma çalışmalarını takip ederek bilgi aldı.

Tahlisiye ekiplerince göçükten çıkarılan Soy ve Kara Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Alaplı'da facianın eşiğinden dönüldü... Alaplı'da facianın eşiğinden dönüldü...

Şehit olan Maden İşçisi Tevfik Soy, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Göçükten yaralı olarak çıkarılan ve bekar olan Harun Kara’nın tedavisi sürüyor. İki işçinin de Bartınlı olduğu bildirildi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Gelik İşletmesinde -360 kodunda kömür üretimi sırasında yaşanan Tevfik Soy isimli kardeşimizi maalesef kaybettik.

Maden şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, milletimize ve camiamıza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz ile birlikte Atatürk Devlet Hastanesi’ne giderek kaza ile ilgili bilgi aldı.5 Haziran 2024 tarihinde Bartın Merkez Ağdacı Mahallesi'nde bulunan Ağdacı Ortaokulu arkasında öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlenecek.
Törenin ardından Soy’un cenazesi, Karaköy aile mezarlığında toprağa verilecektir..

Gelikgöçük5

Editör: Haber Merkezi