Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer ile uygulanan tıbbi bir işlemdir. Kadınlar ve erkekler tarafından kullanılan lazer epilasyon Ankara işlemi, kıldaki pigment tarafından emilen bir ışık yayarak ısıya dönüştürmektedir. Ciltteki kıl köklerine zarar vererek ilerleyen zamanlardan büyümelerini engellemektedir.

Ankara’da Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer, ışığın uyarılmış ışıma ile yükseltilmesi anlamına gelmektedir. Lazer, normal ışık gibi tüm renklerin karışımından oluşan beyaz bir ışık değildir. Hangi dalga boyunda oluşmuşsa o dalga boyuna uygun, düz, tek renkli ve yoğun bir monokromik ışıktır. Bu ışık, Ankara lazer epilasyon için yapılan tüm işlemlerde kullanılmaktadır. Bu ışık renkli olduğu gibi renksizde olabilmektedir. Görünürlük dalga boyu ile alakalıdır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde kişinin kıl ve cilt yapısına göre bir plan yapılmaktadır. Ardından lazer ile epilasyon bölgeleri taranmaktadır. İşlemin yapılacağı bölgeye göre lazer epilasyon fiyatları değişiklik göstermektedir. Lazer atışlarının hedefleri, cildi geçerek kıl köklerindeki melanin pigmentleri tarafından emilmektedir. Emilen lazer kıl kökünü ısıtarak yakmaktadır.

Dudak Dolgusu ile Doğal Görünümlü Dudaklar Nasıl Elde Edilir? Dudak Dolgusu ile Doğal Görünümlü Dudaklar Nasıl Elde Edilir?

Bir daha bu kökten kıl çıkmamaktadır. Vücudun birçok yerinde kullanılan lazer epilasyon Ankara işlemi, istenmeyen kıllardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Sizde vücudunuzda istemediğiniz kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

İşlem sırasında kişinin hassasiyetine göre hafif yanma hissiyatı oluşabilmektedir. Kıl köklerinin aşırı ısınarak çevresindeki dokulara zarar vermemesi için Ankara lazer epilasyon işlemi, yeni geliştirilmiş buz lazer adı verilen yöntem ile cildi soğutarak da yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Bu uygulama sırasında cihaz cilde temas etmemekte ve 3 santimetre uzaklıktan tutulmaktadır. Cildinizde hijyen sorunu yaşanmamaktadır. Yapılan bu Ankara lazer epilasyon işleminin süresi kişinin yıl yoğunluğuna bağlıdır. Kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde seans süresi daha uzundur. Ancak genel itibari ile seanslar 20 dakika sürmektedir. Bunun yanı sıra işlemin uygulandığı bölgeye göre de süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer epilasyon sonrasında kıllar ve tüyler, hemen hemen 2 hafta içerisinde dökülmeye başlamaktadır. Ancak bu süre uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı bölgeye göre de lazer epilasyon fiyatları değişiklik göstermektedir. Geniş bölgelere uygulanan işlem daha maliyetlidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Banyo Ne Zaman Yapılabilir?

Lazer epilasyondan sonra en merak edilen durumlardan biride ne zaman ve nasıl duş alınacağıdır. Uzmanlar Ankara lazer epilasyon işleminden sonra sıcak su kullanmayı önermemektedir. Sıcak su cildi tahriş etmektedir. İşlemin ardından en erken 8 saat sonra ılık ya da soğuk su ile duş alınması önerilmektedir.

İşlemden sonra nasıl duş almanız gerektiğini mutlaka uzman kişiler ile görüşmelisiniz. Bunların yanı sıra işlemi yaptırdığınız yere göre de lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

https://www.ekremcivas.com/lazer-epilasyon-cayyolu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Editör: Bayram Tomakin