Festivaller iptal edilmeye başlandı... Festivaller iptal edilmeye başlandı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Atatürk Anıtı Alanında düzenlenen törende, (A) Protokol tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler konuldu.
Saygı duruşunda bulunulan törende Büyük Önder anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada Askerler tarafından gönderlere Türk Bayrakları çekildi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir) başta olmak üzere denizdeki gemiler sirenlerini, araçlar da kornalarını çaldı.
Törene; Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt. Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Serhat Akın Bekiroğlu,  İlçedeki siyasi parti başkan ve temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Ali Akça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Kaymakamlık Daire müdürleri, Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, çok sayıda sivil toplum kuruluş başkan ve yöneticisi, okul müdürleri, öğretmenler, Öğrenciler vatandaşlar ile askeri erkan katıldı.
Buradaki törenin ardından Atatürk’ü Anma Programı, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde devam etti.
Haber yayına hazırlandığı saatlerde program devam ediyordu.
ALTERNATİF ÇELENK KOYMA
Bu arada, Milli Bayramlarda olduğu gibi Büyük Önder’i Anma resmi töreni ardından alternatif çelenk koyma merasimi de gerçekleştirildi.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, partililerle birlikte Anıt’a parti çelengini bıraktı. Burada günün anlam ve önemine ilişkin bir de konuşma yaptı.
ECHOMAR’DA ATA’YA SAYGI
Diğer yandan, İlçedeki bazı kuruluşlar da Ata’ya saygı duruşunda bulundu.
İlçedeki Özel Echomar Hastanesi ekibi Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu önderliğinde Büyük Önder’in aramızdan ayrıldığı saat olan 09.05’de hastane binası önünde bir araya gelerek saygı duruşunda bulundu.
ANMA MESAJLARI YAYINLANDI
Öte yandan, Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle bir çok kurum ve kuruluş anma mesajı yayınladı.
Zonguldak Valisi Osmah Hacıbektaşoğlu, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Safet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekili Op. Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Gülüç Belediye Başkanı Gökhen Mustafa Demirtaş,  ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Genel Maden İşçileri sendikası, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi, siyasi partiler, TESKOMB 32. Bölge Başkaın ve Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, Kdz. Ereğli CHP Belediye Meclis Üyesi Emrah Karaarslan, eski İl Genel Meclis Üyesi Kenan Gündoğdu, CHP Belediye başkan aday adayı Muhittin Dikmen, yayınladıkları mesajlarla Büyük Önder’i andıklarını bildirdiler.

WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.33.27

WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.33.26 (3)

WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.33.26 (2)

WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.33.26 (1)

WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.33.26

 

 

Editör: Can Özkan Kayabaşılı