Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı, AKM Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.

Meclis toplantısında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başsağlığı mesajında bulunarak; şunları söyledi:

“Türkiye acılardan geçiyor, acılarımız devam ediyor. Deprem bölgesinde müthiş sıkıntılar var. Ülke olarak millet olarak son derece sarsan bir felaket ile karşılaştık. Gerçekten ülke acı çekti, biz burada acılar çekiyoruz ama orada bize gelen ulaşan depremzedeler ‘televizyondan anlayamıyorsunuz, gidip orayı görmek lazım’ diyorlar. Orada şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, meclis üyelerimiz adına. Aynı zamanda ailelerine başsağlığı diliyorum, hastanelerde bulunan yaralılarımıza acil şifa dileklerimi iletiyorum. Meclis toplantısını saygı duruşuyla açıyoruz. Sizleri Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, aziz şehitlerimiz, Kuzey Irak’taki operasyonlarda şehit düşen Mehmetçiklerimizin ve tüm dünyayı yasa boğan 11 ilimizi etkileyen depremlerde hayatını kaybeden halkımızın manevi huzurunda saygı duruşuna ardından İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum.”

Başkan Posbıyık’la birlikte mecliste grubu bulunan CHP, AK Parti ve İyi Parti Grubu meclis üyeleri, belediye ekibi, katılımcılar ve basın mensupları hep birlikte depremzedeler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını söyledi.

Ayrıca, Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu tarafından hazırlanan deprem ve çalışmalarla ilgili sinevizyon gösterimi sunuldu.

Editör: Manşet 67