Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Muharrem Ayının hayırlı uğurlu olmasını ve bereket getirmesini dileyerek, vatandaşlara elleriyle aşure servisi yaptı.

WhatsApp Image 2023-08-04 at 14.35.16

Kdz. Ereğli Belediyesi, geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımını bu yıl Muharrem ayında da sürdürdü. Çilekli kadın heykelinin yanında gerçekleştirilen aşure dağıtımında, vatandaşlar birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve paylaşmanın simgesi olan aşureyi paylaştı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  Muharrem ayı aşuremizi hazırladık. Bugünler birlik beraberlik ve Ereğli’nin en fazla ihtiyacının olduğu birlik beraberlik günleri bu duygularla bir araya gelebilmek çok önemlidir.

WhatsApp Image 2023-08-04 at 14.31.18 (1)

Aşure günümüzün tüm güzellikleri ve kurtuluşların tatlı ve mutlu günlerin başlangıcı olmasını, sevgi ve dostluk bağlarımızı genişlemesini yürekten diliyorum. Peygamberimizin torunu HZ. Hüseyin Ehlibeytinden 72 yoldaşını rahmetle ve saygıyla anıyorum. Ereğli’mize ve memleketimize hayırlar ve bereket getirsin. Dedi. 

Ereğli İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, okuduğu duanın ardından Başkan Posbıyık, Meclis üyeleri ve Başkan Yardımcıları kazanların başına geçerek vatandaşlara aşure dağıttı.

Editör: Serdal Çenesiz