Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kalbindeki delik nedeniyle hastaneye başvuran Hikmete Çelik, yapılan başarılı operasyonun ardından sağlığına kavuştu. Çelik tedirgin geldiği hastanede Doktor ile görüşmesinin ardından gönül rahatlığı ile ameliyata girdiğini ve sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Zonguldak merkezde yaşayan ve doğuştan kalbi delik olan hastane hastane dolaştığını ifade eden Hikmete Çelik son olarak geldiği Ereğli Özel Echomar Hastanesinde yapılan başarılı operasyon ile kalbindeki deliklerden kurtuldu.

Özel Echomar Hastanesinin yaptığı başarılı ameliyatla sağlığına kavuşan Öztürk Doç. Dr. Mehmet Yaman ve Doç. Dr. Fatih Öztürk’le görüşen Hikmete Öztürk, yapılan tahlil ve tetkiklerin ardından kalbinde 3 delik olduğunu öğrendi. Tahlil ve tetkiklerin ardından kalbindeki deliklerden kurtulmak için ameliyata alındı.

Operasyonu gerçekleştiren Doçent Doktor Mehmet Yaman ve Fatih Özrtürk, ameliyatın çok zor bir ameliyat olduğunu ancak yapılan başarılı operasyonla hastayı sağlığına kavuşturduklarını belirttiler.

Doç. Dr. Yaman ve Öztürk hasta ve ameliyatı konusunda ayrıca şu görüşlere de yer verdiler;

AMELİYATI KAPALI YÖNTEMLE YAPILDI

Bakan Tunç Belediye çalışmalarını inceledi... Bakan Tunç Belediye çalışmalarını inceledi...

“Daha önce de bu tür ameliyatları hastanemizde ve daha önce çalıştığımız hastanelerde gerçekleştirmiştik. Hikmete Çelik, kalbindeki delik şikayetiyle hastanemize başvurdu. Hastamızın yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda kalbinde 3 delik olduğunu ve yıllarca bu şekilde yaşadığını gördük. Hastamızla görüşerek kendisini başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturabileceğimizi söyledik. Öztürk de ameliyatı olmak istediğini belirtti. Hastamızın ameliyatını öncelikle akciğer anjiyosunu yaparak, kalp deliklerinin kapanıp kapanmama olasılığını araştırdık. Delikler kapanabilecek durumdaydı. Hastamızı, kalbinde var olan 3 kalp deliğini kapalı yöntemle kasıktan tek seansla yaptığımız ameliyatla sağlığına kavuşturduk. “

ÇELİK, “YILLARCA KALBİMDE TEK DELİK VAR DİYE YAŞADIM MEĞER 3 DELİK VARMIŞ”

Hasta Hikmete Çelik ise, kalbimde doğuştan beri olan bir delik varmış. Gittiğim doktorlar ‘Kalbinde 1 delik var, böyle yaşayacaksınız’ dediler. Karadeniz Ereğli Echomar Hastanesi Kardiyoloji Servisinde başarılı operasyonlar yapıldığını duyduk. Zonguldak merkezden kalkıp gelerek hastalığımızı görüşmek istedik, derdimize derman aradık. İyi ki gelmişiz sağlıklı bir şekilde evimize dönüyoruz. Doktorlarımız Doç. Dr. Mehmet Yaman ve Doç. Dr. Fatih Öztürk yaptıkları tahlil tetkiklerin ardından kalbimde 3 delik olduğu söylediler. Yıllarca kalbimde tek delik var diye yaşadım. Meğer 3 delik varmış. Doktorlarımız ‘başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturabiliriz’ dediler. Düşündük, taşındık ve ameliyatı olmaya karar verdik. Doktorlarımız beni başarılı bir operasyonla sağlığıma kavuşturdular. Allah onlardan razı olsun, teşekkür ederim” dedi.

IMG-20231118-WA0046

Editör: Serdal Çenesiz