Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık ve Teknik Direktör Ercan Yaman karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.  Başkan Posbıyık, “Maddi manevi futbol için, Ereğli Belediyespor için, Ereğli halkı için gerçekten ellerinden gayreti gösteriyorlar. Bizler de öyle, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çok büyük çaba harcıyoruz.” dedi. Teknik Direktör Yaman, " Yeni sezonun tüm takımlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız, belasız, sakatsız bir lig geçiririz. Tabi biz Kdz.Ereğli Belediyespor olarak, öncelikle Belediye ve Kulüp Başkanımız Halil Posbıyık’a, yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN POSBIYIK, KADIN FUTBOL TAKIMIMIZ BİR EFSANE

WhatsApp Image 2023-08-25 at 17.08.17

WhatsApp Image 2023-08-25 at 17.08.19

 Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, Erkek ve Kadın Futbol Takımları ziyareti sırasında yaptığı konuşmada; “Kadın Futbol Takımımız bir efsane, Ereğli’de doğdu bu olay. Dolayısıyla bütün takımlar bize göre hareket etmeye başladı. Çok saygıdeğer bir yönetim kurulumuz var. Maddi manevi futbol için, Ereğli Belediyespor için, Ereğli halkı için gerçekten ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bizler de öyle elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çok büyük çaba harcıyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar, enflasyon malum, bu birliktelik ortamından dolayı bütün işlerimizi halledebiliyoruz. Çünkü hedefteyiz. Kız takımıyla ilk 5’e girmek istiyoruz. Sizlere güvenimiz tam. Kızlarımızla zaten iftihar ediyoruz. 1.ligde, Süper Ligde mücadele ediyorlar. Kızlarımız kamptan daha yeni geldi. Çalışmalara sıfırdan başladık. İnşallah ilk 5’in içerisinde olacağız. Çok değerli hocalarımız var. İyice alıştılar takıma. Onların tavsiyelerine göre hareket ediyoruz, yardımcılar ile birlikte. Bütün yönetim kurulu arkadaşlar adına hepinize başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

WhatsApp Image 2023-08-25 at 17.08.20

WhatsApp Image 2023-08-25 at 17.08.18 (1)

TEKNİK DİREKTÖR YAMAN, YENİ SEZONUN TÜM TAKIMLARIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

WhatsApp Image 2023-08-25 at 17.08.19 (1)

Sezon öncesi açıklamalarda bulunan Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Ercan Yaman ise; “Yeni sezonun tüm takımlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız, belasız, sakatsız bir lig geçiririz. Tabi biz Kdz.Ereğli Belediyespor olarak, öncelikle Belediye ve Kulüp Başkanımız Halil Posbıyık’a, yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar bütün imkanlarını bize seferber ettiler. Gayet güzel bir çalışma ortamı yakaladık. Şu an lige hazırlanıyoruz. Bu hafta Trabzonspor maçı ile lig maçını oynayacağız. İnşallah Trabzon’dan isteğimiz skor ile dönmek istiyoruz. Biz hazırlık maçlarını, gerçekten ülkemizin güzide takımları ile oynadık. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve geçen sezonun şampiyonu ABB Fomget ile oynadık. Daha iyi hazırlanmak için hiçbir zaman kendimize denk gördüğümüz rakipler ile müsabaka yapmak istemedik. Eksiklerimizi böylece daha iyi görmüş olduk. Bizim kulüp olarak hedefimiz ilk 6 içinde olabilmek. Amacımız ve çalışmalarımız bu yönde. Çok zor bir lig bizi bekliyor. Özellikle söylüyorum, Belediye ve Kulüp Başkanımızın emaneti olan Kdz.Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımına her türlü sahip çıkmaya çalışıyorum. Her defasında bunun arkasında durmaya devam edeceğim. Geçen sene iki gruptu ve bu sene 16 takımın mücadele ettiği tek grup var. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’ı ve Trabzonspor gibi takımları şehrimizde ağırlayacağız. Taraftarlarımıza o yüzden şunu söylüyorum. Onlara çok ihtiyacımız var. Bizler sahada elimizden geleni yapan bir ekip ve oyuncu grubu olacağız. Ereğli halkını gururlandırmak için sahada mücadele veren bir takım olacak.” dedi.           

Editör: Can Özkan Kayabaşılı