Zonguldaklı hayvansever Gülcan Köroğlu, barınakta yaşayan tekir cinsi kedi için sosyal medyadan yardım çığlığı attı. 
Ağız çevresinde meydana gelen ve kedilerde en sık görülen ağız tümörü olarak bilinen karsinom kanserini, Zonguldak’ta tedavi edecek veteriner bulunmuyor. Karsinom kanseri ile mücadele eden kedinin, İstanbul’da tedavi altına alınması gerekiyor ancak; masraflar yeteri kadar karşılanamıyor. Zonguldaklı hayvansever Gülcan Köroğlu da sosyal medyadan yardımsever vatandaşlara seslendi. İletişim numarası da bırakan Köroğlu; “Umarım yanımızda olursunuz. Hadi bismillah diyelim şansımız bol olsun çocuğum şifa bulsun inşallah.” dedi. 
Köroğlu’nun konuyla ilgili yaptığı paylaşım şöyle: 
“Ne kadar üzgün olduğumu bilemezsiniz. Dün bir sürü derneğe yazdım olumlu dönüş alamadım ve artık kendim çıkarmam lazım onu barınaktan.

TEDAVİSİ İÇİN PEŞİN ÖDENEK İSTENİYOR

Karsinom kanseri ve bizim Zonguldak’ta bununla ilgili tedavi yapacak veteriner yok. Zonguldak’ ta ancak genel durumu nasıl diye testleri yaptırabilirim, oda yüksek borç sebebiyle ödeme peşin isteniyor. Barınaktan kliniğe gitmesi için taksi tutmam lazım.
Ve en zoru İstanbul’a Mine Çağlar Kondu da tedavi edilmesi lazım ki onlarda peşin ödenek istiyor.Ben bu işe gönül verdim ama son 2 yılda dibe vurdum. Testlerin , günlük kalislarin , ameliyatların fiyatı uçtu. Geçen ay 10 gün kedi kaldı 16.900 TL tuttu ve öldü. Hiç enerjim kalmıyor bide ölüp dünya borç bırakınca. 
Böyle de haberini alınca ve kimseye aldıramazsam uyku uyuyamıyorum.
Neyse bu çocuk için sürekli ilan açmam lazım.
Umarım yanımızda olursunuz. Hadi bismillah diyelim şansımız bol olsun çocuğum şifa bulsun inşallah.
Lütfen ilanı en azından paylaşın.
Sesimizi duyurmanızda büyük destek.
0553-646-8440” 

Editör: Can Özkan Kayabaşılı