Seçim bürosunun açılışına AK Parti Gülüç belde başkanı İsmail Yılmaz,  Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Saffet Bozkurt İl başkanı Mustafa Çağlayan , AK Parti ilçe başkanı Mücahit Andiç Ak parti önceki dönem Milletvekili Hamdi Uçar, teşkilat mensupları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
İlk konuşmayı AK Parti Gülüç belde Başkanı İsmail Yılmaz gerçekleştirdi.
Yılmaz; Gülüç’te yapılması gereken ne varsa özellikle 2019’dan sonra milletvekillerimizin il başkanlarımızın ilçe başkanımızın desteğiyle yaptık elbette ki birilerinin burada emeği olabilir. Âmâ Ak partinin buradaki emeğini kimse inkâr edemez bunu teşekkür etmekte bile aciz kalıyorsak burada bir sıkıntı var. Ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımıza milletvekillerimize şu partide ter döken tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Belediyenin kuruluşunda emeği geçen başta amcam İbrahim Haşçen'e İbrahim Yalçın'a Aydın Güngör'e sonsuz teşekkür ediyorum. Yokluktan bu güne getirdi gülücü biz üstüne koyarak devam edeceğiz Allah'ın izniyle bir şeyi daha vurgulamak istiyorum biz Gülüç'te tabanda ittifak sağladık cumhur ittifakının burada olması için çok mücadele ettik buradan Tarık Semiz kardeşime ayrıca teşekkür ediyorum size hizmet etmek için kendi koltuğunu bırakarak sizin yanınızda bulundu sağda solda konuşulanlara asla itibar etmeyin tamamen iftira ve yalan Allah şahidim olsun ki 31 marttan sonra bazı şeyleri çok daha rahat konuşacağız  MHP’li kardeşlerime de teşekkür ediyorum biz onların da desteğiyle beraber hep beraber Gülüç'te en yüksek oyu alacağız sözlerimi sonlandırırken buraya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum şunu da söylemek istiyorum bu meydanda  taşıma kimse yok hepsi Gülüç halkı baksın herkes onun için bir daha teşekkür ediyoruz saygılar sunuyorum teşekkürler. 
AK Parti İlçe başkanı Mücahit Andiç; "Hepiniz hoş geldiniz burada kerim abimizle beraber yola deva edeceğiz inşallah genel iktidarla yerel iktidarın buluştuğu hizmetlerin en üst seviyede yaşandığı bir Gülüç temenni ediyoruz hepinize saygılarımı sunuyorum hepinize teşekkür ediyorum." dedi. 
Ak Parti önceki dönem Milletvekili Hamdi Uçar; "Bir dönem bitti yerel yönetimlerde yeni bir dönemin başlangıcında sahalardayız yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olarak vatandaşlarımızın huzuruna gidiyoruz alnımız ak başımız dik bir şekilde yaptığımız hizmetlerle birlikte önümüzdeki dönemde de  yerel yönetime talibiz işte bu dönemi değerlendirmek beldelerimizin ilçelerimizin daha güçlü bir isimlerde yönetilmesi daha kaliteli hizmetlerin gelebilmesi adına önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. millet vekili olduğumuz dönemde ilçe başkanımız Fatih bey de aramızda daha önceki görev yapan arkadaşlarımızla birlikte bütün Zonguldak ilimizde beldemizde ve ilçelerimizde merkez hükümetin de desteğiyle hizmetlerin daha verimli gelmesi için gece gündüz çalıştık işte yeni bir dönemde Gülüç beldemizde yeni bir değişim yeni bir isimle birlikte buraya yapılacak hizmetlerin daha verimli bir şeklide ulaşması adına bu dönemin çok önemli olduğunu bunu Gülüç halkımızın da bilinçli bir şekilde değerlendireceğini umut ediyoruz. O yüzden sadece adayımızın değil Belediye Başkanı adayımızın  değil sadece ilçe Başkanımızın değil teşkilat mensuplarımızın değil Gülüç beldemizin sahipleri ve sakinleri olarak da sizlerin bu sürece sahip çıkmanız ve merkezi hükümetin desteğini alacak bir belediye başkanımızı Gülüç'e kazandırmanız konusunda sizlerin de gece gündüz çalışmanızı bekliyoruz buradaki coşku ve heyecanı da görüyoruz ki 31 mart akşamı inşallah ak partili bir belediye başkanımızı kazandıracağınızdan hiç şüphemiz yoktur bizler de eski yeni demeden  ilçe başkanlarımızla milletvekillerimizle birlikte birlik beraberlik içinde bu süreci yöneterek bir zafere daha imza atacağımızı düşünüyorum."
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı; "Belediye başkanlarımız daha önce görev yapmış Ereğli ilçemizin ilçe başkanlığını yapmış değerli kardeşim Fatih, il yönetim kurulu üyelerimiz kadın kollarımız gençlik kollarımız ve saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın yol arkadaşları sevda arkadaşları hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum günümüz mübarek olsun hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bizler şuurlu birer Gülüç sakini olarak şunu çok iyi biliyoruz belediyecilik AK Partinin işi biz biliyoruz ki bugün AK Partimiz 21 yıldır hizmet edebiliyorsa her geçen gün bir üstüne koyuyorsa başarıdan başarıya koşuyorsa daha yakın bir tarihte ilk Türk uzay misyonunu gerçekleştirmişse daha çok yakın bir tarihte dünyada 4. nesil uçağını Kaan’ı yapan bir Türkiye olmuşsa bütün bunların başında belediyecilikteki Recep Tayip Erdoğan’ın başarısı var biz de onların takipçisi olarak bugüne kadar Türkiye’de belediyecilik anlamında yaptığımız hizmetlere şahitsiniz biz Zonguldak merkezde yaptıklarımızı biliyoruz siz tüm Zonguldak’a yapılanları biliyorsunuz dolayısıyla bizim işimiz gücümüz madem ki biz burada yaşıyoruz buranın sakiniyiz biz buradaki insanımızın hayat kalitesini yaşam konforunu arttıracak her türlü işte muhakkak ki iktidarla yerel yönetimin birlikte olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Aynı dili konuşan insanların birlikte olması gerektiğini düşünüyorum. Bugüne kadar AK Parti belediyeciliğiyle Gülüç'e ne kazandırdıysak bunun aslında Ankara’yla olan bakanlarla olan sıkı ilişkiden meydana geldiğini unutmamamız gerekir. Biz akıllıyız şuurluyuz bu gücün hafızası asla şaşmaz Gülüç'e ne katma değer olmuşsa saygıdeğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümet ettiği AK Partideki onun temsilcilinde olan yakın bağlarla olmuştur.  Ben buradaki belediye başkanı kardeşimize kerim beye ve belediye meclis üyelerine bu çıktıkları yolda başarılar diliyorum ayaklarına taş değmesin. Gayretle samimiyetle bu işin üstesinden geleceğiz bu seçim bürosunun açılış gününde adeta bir miting havasında başkanımızı ve bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum."
AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt ; "Gördüğümüz tablo inşallah 31 martın ayak sesleri diyoruz amacını yitiren siyasetin geleceğinin istikbalinin olmadığı düşüncesindeyiz bu noktada AK belediyecilik gerçek belediyecilik adına yola çıkan değerli başkanımıza ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.31 Marttan sonra burada gerçek belediyecilik AK belediyecilik hakim olacak ve inşallah hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bizler milletvekili olarak geldiğimiz günden beri geceli gündüzlü çalışma halindeyiz eğer takip ediyorsanız bölgemizde önemli eserleri hizmete soktuğumuzu ve bölgenin inşaat halinde olduğunu görüyorsunuz Ereğli’de bir Belediye Başkanımız var sayın Halil Posbıyık diyordu ki Ereğli’de devlet yatırımı yok ama son 9 10 aydır sesi kesildi Ereğli’de devlet yatırımı egemen olmaya başladı Ereğli’de her anlamda her sokakta her mahallede devlet yatırımları var Ereğli Belediye Başkan adayımız sayın İbrahim Sezer’e de desteklerinizi talep ediyorum inşallah 31 martta da Ereğli belediyesi de AK belediyecilikle buluşacak ve inşallah önemli eserleri Ereğli’ye hep beraber kazandıracağız bundan kimsenin şüphesi olmasın . Ereğli belediye başkanımızın projelerimizin arkasındayız seçildiği günden itibaren geceli gündüzlü Ankara’da bunun mücadelesini vereceğiz ve gülücü hak ettiği noktaya getireceğiz."
Ak Parti il başkanı Mustafa Çağlayan; "Gülücümüz gülüşlerle dolsun istiyoruz biliyorsunuz Gülüç’te bir sürü kara propaganda var biz kimseyi mağdur etmedik milleti mağdur edenleri yanımızdan uzaklaştırdık sadece çünkü Gülüç’te mağdur edebiyatı yapanları takip ediyoruz her şeyi farkındalar. Gülüç'te bir adayımız var bu adayımızın arkasında da bölgenin milletvekilleri var bölgenin bakanları var Cumhurbaşkanımız var yapacağı projelerin arkasında teşkilatı var öylesine büyük bir güç var peki muhalefetin adayının  arkasında kim var? Var mı destekleyecek kişi Gülüç sadece belediyenin imkanlarıyla bir yere gidebilir mi buna bir destek olunan kişilere de sizlerden destek rica ediyoruz bütün derdimiz bütün planımız bu yeter ki Gülüç bir yere gelsin. Gülüç belediye başkan adayımız Kerim başkanımızı sizlere emanet ediyoruz."
Son olarak Gülüç belediye Başkanı Kerim Sönmez’in açıklaması ;
 "Sevgili hemşerilerim bu yola çıkarken önce Allaha sonra size güvendim. Meclis üyelerimizi de sağlam tuttuk. Belediye başkanı olduğumda tüm sıkıntılarınız bitecek kaderiniz belediye başkanının iki dudağı arasında olmasın diye hepinizi sendikalı yapacağım göreve gelir gelmez maaşlarınıza zam yapacağım söz veriyorum dedi. Söz veriyorum belediyenin kapıları size her zaman açık olacak hepiniz 24 saat belediye başkanlarına ulaşabilecekler. Biz Allah’ın izniyle iki adımlık yere arabayla giden değil her zaman sizin aranızda olan bir başkan olacağız siz bizim kapımızı değil biz sizin ayağınıza geleceğiz. Biz seçim zamanında söz verip sonrasında unutanlardan olmayacağız. Her zaman şeffaf olup sizlere hesap vereceğiz sizlere soruyorum bizimle birlikte olmaya bizimle yol yürümeye var mısınız bizimle birlikte gülücü Karadeniz’in parlayan yıldızı yapmaya var mısınız bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyoruz." dedi.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.51.31

Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.51.30 (1)

Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.47.36

Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.47.35

Kuran-ı Kerim öperek göreve başladı... Kuran-ı Kerim öperek göreve başladı...

Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.47.34 (1)

Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.47.34Whatsapp Image 2024 02 26 At 17.47.33 (1)

Editör: Sudenaz Bolatcan