Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ‘’Bugün, kalbimizde sonsuz bir sevgi ve özlemle yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmanın ve onun mirasına sahip çıkmanın anlamlı günü olan 10 Kasım. Bu özel günde, sadece bir lideri değil, bize bıraktığı değerleri, düşünceleri ve umutları da anıyoruz. Bizlere emanet ettiği ve bu yıl 100 yaşını dolduran Cumhuriyetimizi yüzyıllar boyu koruyacağımıza ve ileriye taşıyacağımıza da O’nu saygıyla anarak söz veriyoruz.’’ Dedi.

Yoğun trafik normale döndü... Yoğun trafik normale döndü...

Mesajında; ‘’Atatürk, sadece tarih kitaplarında değil, günlük yaşantımızda da varlığını sürdüren bir ilham kaynağıdır.’’ İfadelerini kullanan Başkan Demirtaş, ‘’O, bize sadece bağımsızlık mücadelesi vermekle kalmamış, aynı zamanda eğitimde, bilimde ve kültürde de ilerlememiz gerektiğini öğretmiştir. 
Onun fikirleri, ülkemizi modern dünyanın önemli bir parçası haline getirmeye yönelik yolu aydınlatmış ve hala da aydınlatmaya devam etmektedir.
Bizler Cumhuriyetimizin aziz ve yılmaz bekçileri olarak Atatürk'ün bize bıraktığı mirası yaşatmanın, onun gösterdiği yolda yürümenin ve Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşımanın kararlılığı içindeyiz. O'nun bizlere bıraktığı bu değerleri koruyarak, birlik ve beraberlik içinde daha güçlü ve daha aydınlık bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve minnetle anıyor, silah arkadaşları ve vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhlarınız şad olsun.’’ dedi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı