Otelin tüm salonları dolup taşarken, yer bulmayan bazı vatandaşlar iftarını ayakta açmak zorunda kaldı. Başkan Demirtaş kendisine tam destek veren Gülüç halkına teşekkür etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş Gülüç Büyük Anadolu Otel’de iftar programı düzenledi. Yoğun kalabalık nedeniyle zaman zaman izdihamın yaşandığı iftarda Anadolu Otel’in tüm yemek salonları ve koridorları dolup taştı, yer bulmayan vatandaşların bazıları iftarlarını ayakta yapmak zorunda kaldı.

Yavuzyılmaz’a Meclis’te bir önemli görev daha... Yavuzyılmaz’a Meclis’te bir önemli görev daha...

Semazen gösterisi ve ilahi dinletisi ile başlayan programda Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı. İftar öncesinde belediye meclis üyesi adayları ve eşi Işıl Demirtaş ile birlikte sahneye çıkan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, iftar davetine 2 bin 500 kişi katılınca duygusal anlar yaşadı. 

Kendisine destek veren tüm Gülüç halkına teşekkür eden Demirtaş, bu destek karşısında bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Gülüç halkının emrinde olacağını söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Muhteşem bir kalabalık var şuanda 2500 kişi var. Tarihi bir iftarın yapıyoruz bu akşam burada. Bizleri yalnız bırakmayan tüm Gülüç’lü hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bunu iddia ediyorum Gülüç’ü 10 senede Zonguldak’ın parlayan yıldızı yaptık. 10 sene diyorum size. Ömrümü verdim. Ben Gülüç’ün aşığıyım, Gülüç’ün evladıyım. Çünkü bu akşam buradaki kalabalık bunu zaten gösteriyor. Bu demektir ki 31 Martta sandıklar tamamen patlayacağından onlar da eminler ama halen kabullenemiyorlar. Ama görünen köy kılavuz istemiyor. Ben hizmetlerimle konuşuyorum, ben çalışmalarımla konuşurum, ben yaptıklarımla sizlerden oy istiyorum. Oylarınıza bu yüzden talibim. 10 senedir sizlere başkanlık yapıyorum; bir gün kapımdan geri dönen varsa bana söylesin. Kapım 24 saat sizlere açık ve 24 saat telefonlarım sizlerin emrindedir. Belediye başkanlığında oylarınıza talibim. Hakkımı istiyorum hakkımı. ‘Yapılamaz’ denilenlerin hepsini yaptım. Sizlere ne vaat ettiysem, ne proje sunduysam hepsini bir bir tamamladım ve tamamlamaya devam ediyorum. Belediyenin iç piyasada borcu yok, hiçbir çalışan emekçi arkadaşlarımıza borcum yok. Bir sürü arkadaşlarımızı emekli yaptık, hepsinin parasını nakit verdim.”

Konuşmasında Gülüç için proje üretmeyen bazı rakiplerinin kendisine sadece iftira atarak siyaset yapmaya çalıştığına vurgu yapan Demirtaş sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bel altı siyaset yapanlar, bizim yuvamızı yıkmaya çalışıp bizi ayırmak için her şeyi yaptılar. Ama şunu söylüyorum ki; ben 29 sene aynı yastığa baş koymuşum. O benim için her şeyden öncedir. Bunu hiç kimse başaramaz. İstedikleri kadar konuşsunlar, istedikleri kadar öyle desinler, böyle desinler hiç umurumda değil. Ben hizmet edeceğim. Biz halkımızın yanındayız eşimle beraber yürüyeceğiz, bunu kıskandıkları için eşimi dahi yazmaya başladılar. Bu kadar terbiyesizleştiler ama bunu yapmaya sizin gücünüz yetmez. Biz, evel Allah yolumuzdayız, yolumuza da devam edeceğiz inşallah. 31 Martta sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Ben sizlerin önünde söz veriyorum; namus şeref sözü, hizmetlerin en iyisini yapacağım, tüm Gülüç halkının emrinde olacağım. 7/24’de telefonlarım açık olacak. Dün öyleydi, bugünde öyle olacak. Kimilerine kapalı kapılar ardında kafeterya sözü verilmiş. 5 TL’ye çay sattığımız yerde 15 TL’ye çay satacaklar, kimisine düğün salonu sözü verilmiş, kimisine millet bahçesini çalıştırmak için sözleri verilmiş. Daha şimdiden bakın göreve gelmeden Gülüç’ü parsel parsel satmaya başladılar. Yarın Allah muhafaza belediyenin kapısından içeriye bizleri sokmazlar.”

Konuşması sık sık sloganlar ve alkışlarla kesilen Demirtaş, tüm masaları eşi Işıl Demirtaş ile birlikte gezerek tüm davetlilerle sohbet etti.İftar programı semazen gösterisi ve ilahi dinletisi ile sona erdi.

I M G 20240325 W A0002I M G 20240325 W A0014I M G 20240325 W A0012I M G 20240325 W A0030I M G 20240325 W A0016

Editör: Haber Merkezi