WhatsApp Image 2023-09-23 at 18.29.43 - Kopya - Kopya - Kopya - Kopya - Kopya

TKİ Garp Linyitleri İşletmesi’nin bulunduğu Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde GMİS Sendika Temsilciği bürosu açıldı. Açılışa, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, TKİ Garp Linyit İşletmesi çalışanları, üyelerimiz ve çok sayıda davetli katıldı.
GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, 1946 yılında kurulan sendikalarının Türkiye’nin en köklü sendikalarından biri olduğunu ifade ederek Tavşanlı’da çalışan madencilerin sorunlarını çözmek, mücadelelerine destek vermek ve taleplerine cevap vermek adına temsilcilik açtıklarını söyledi. 

WhatsApp Image 2023-10-16 at 13.42.26 (1)
‘TÜRKİYE’DE NEREDE MADENCİ VARSA ONLARIN YANINDA OLACAĞIZ’
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de tüm maden işçilerini selamlayarak yaptığı konuşmada, Türkiye’de nerede bir maden işçisi varsa o işçinin yanında olacaklarını, işçilerin hak ve menfaatlerini korumak adına yola çıktıklarını söyledi. Tavşanlı’ya madenciler tarafından davet edildiklerini belirten Yeşil, “Burada sorunlarınız oldu, olumsuzluklardan rahatsız oldunuz ve sendikamızı buraya davet ettiniz. Bizler de buradayız. Bizler işçi sınıfının haklarını savunmak için buradayız. Bizler, önümüzü sadece maden işçisinin önünde ilikleriz. Başka kimsenin önünde önümüzü iliklemeyiz. Burada madencilerimizin gözlerindeki heyecanı görüyorum. Bizler sendika olarak her türlü mücadeleye hazırız. Her zaman ve her yerde birlik ve beraberlik içinde olarak mücadele etmemiz lazım. TKİ’ye ait birçok bölgede özelleştirmeler oluyor. Bölgelerimizin özelleşmemesi için önümüzde büyük bir yol var. Bu yolu birlikte mücadele ederek aşacağımıza eminim. Bugün burada maden işçilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak adına açtığımız temsilciliğimiz hayırlı olsun.” dedi. 
SLOGANLARLA DESTEK VERDİLER

WhatsApp Image 2023-10-16 at 13.42.25 (1)
Madenciler, konuşma sırasında, ‘Birleşe birleşe kazanacağız. Kurtuluş yok, ya hep beraber ya hiçbirimiz. İşte madenci, işte sendika. Maden işçisi yalnız değildir.” sloganları attı. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde GMİS Tavşanlı Temsilciliği’nin açılışı gerçekleştirildi.
İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİLER
Açılışın ardından GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Genel Merkez Yönetimi, işçilerle birlikte toplantıda bir araya geldi. Genel Başkan Yeşil ve Genel Merkez Yöneticileri, işçilerin sorularını cevaplandırarak sendikal faaliyetleri ve örgütlenmenin önemi konusunda bilgiler verdi.

WhatsApp Image 2023-10-16 at 13.42.26

Editör: Can Özkan Kayabaşılı