Belediye Başkanına tacizden ceza... Karara varıldı... Belediye Başkanına tacizden ceza... Karara varıldı...

01 Mayıs 2023 tarihinde, Yeşim Sönmez, Ömerli Mahallesindeki Kaynarca Konutlarındaki ailesinin yanına motosikleti ile gitmek istediği sırada, bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra ayrıldığı Başaran Çelikoğlu (40) tarafından pompalı tüfek ile ateş ederek öldürülmüştü.
Ardından Beycuma Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’na konulan Çelikoğlu, bugün Karadeniz Ereğli Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesine çıkarıldı.
Mahkemede yapılan sorgulaması sonucunda, “Tasarlayarak Adam Öldürme Suçundan Ağırlaştırılmış Müebbet Hapse” mahkum edilen şahısın cezası Hâkimi ‘İyi hal’ kararı ile “Müebbet Hapse” çevirdi. Cinayet zanlısı Başaran Çelikoğlu, SEGBİS ile katıldığı karar mahkemesinde gözyaşlarına boğuldu. Kararı gözyaşları içerisinde dinleyen Çelikoğlu ‘Keşke böyle bir şey olmasaydı. Çok pişmanım’ dedi. 
AİLESİ İSYAN ETTİ!
Bu arada, mahkemenin kararına ise Talihsiz kadının ailesi sert tepki gösterdi.
Yeşim Sönmez’in annesi Emine Leyla Sönmez’in, kararın açıklanması üzerine adeta ‘isyan’ ederek, “Böyle bir olayda bu nasıl karar? Tasarlayarak adam öldürme suçu sabit bir katile nasıl olur da iyi halden indirim yapılır!..” şeklinde bağırdığı duyuldu.
Baba Sönmez de, verilen kararı doğru bulmadıklarını ve davayı İstinaf Mahkemesine götüreceklerini söyledi.
OLAY NASIL OLMUŞTU?
Zaman zaman kendisi ile görüşmek isteyen Başaran Çelikoğlu’nun taleplerine yanıt vermeyen Yeşim Sönmez, 30 Nisan 2023’de akşam saatlerinde iş yerinden motosikleti ile aynı mahallede ikamet eden ailesinin yanına gideceği sırada, Başaran Çelikoğlu’nun kullandığı otomobil tarafından yolu kesilmişti.
İddiaya göre yaşanan tartışma sırasında aracından aldığı pompalı tüfek ile iki kez ateş ettiği Yeşim Sönmez, başına ve göğsüne isabet eden kurşunlarla ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesinde kurtarılamamıştı.
36 yaşında hayata gözlerini yuman talihsiz kadın, memleketi Safranbolu İlçesine bağlı Gündoğan Köyü’nde toprağa verilmişti.
Olayı gerçekleştiren, Saltıkova Belediyesinde İtfaiye eri olarak çalıştığı öğrenilen Başaran Çelikoğlu ise Çaycuma’da yakalanmasının ardından cezaevine konulmuştu.
Başaran Çevikoğlu’un bir süredir Yeşim Sönmez’i rahatsız ettiği belirtilmiş, Yeşim Sönmez’in daha önce evlenip boşandığı ve 12 yaşında bir kız çocuğunun olduğu öğrenildi.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 16.54.49 (4)Whatsapp Image 2024 04 20 At 16.54.48Whatsapp Image 2024 04 20 At 16.54.49 (3)

Editör: Haber Merkezi