Gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Posbıyık, plaj bölgesi için önemli mesajlar verdi. Gazeteciler Dernek Başkanları ile Alaplı ve Ereğli’den katılan gazeteciler ise yaptıkları konuşmada ‘Ereğli’nin İl olmasını istiyoruz’ dediler.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda Ereğli ve Alaplı bölgesindeki gazeteciler ve aileleri için bir dizi etkinlik düzenledi.

Barış Plajı’nda düzenlenen akşam yemeğinden önce basın mensupları ve aileleri tekne turu attı, ardından Aqua Park’ta havuza girerek bir süre dinlendiler. Basın bayramı yemeğine eşi Neriman Posbıyık, kızı Tuba Posbıyık Urcu, oğlu Tuğberk Posbıyık ve torunları Duhan ve Tuva ile katılan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gazetecilerin ve ailelerin gününü tek tek kutladı.

POSBIYIK: PLAJIN TAMAMINI İSTİYORUZ AMA BİZE VERMİYORLAR

Başkan Halil Posbıyık, burada yaptığı konuşmada Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sorumluluğu altındaki Sevgi ve Barış Plajı’nda her şeyin en iyi şekilde yürütüldüğünü, Zonguldak’ın tek Mavi Bayraklı plajları olduğunu belirterek, plajın geri kalan kısmında sorunlar yaşandığını açıkladı. Posbıyık, “Basın mensupların da bilmesini isterim Belediye Sevgi Plajı’ndan sonraki alan başlı başına bir problem. Kaymakamlık’tan 15 günde bir yazı geliyor, dolapları, sandalyeleri, masaları kaldırıyoruz ama ertesi gün tekrar konuyor. Maalesef orada her türlü rezillik var. Burası için Kaymakamlığa, Valiliğe bir proje hazırlayarak müracaat ettik, Ereğli Belediyesi’ne tahsis edin dedik. Burada güvenliği biz alalım, cankurtaran koyalım, sağlık ekipleri koyalım, plaja giren insanları kapıda araştıralım, çantalarında içki, alkol, kötü madde var mı diye bakalım, orada da aynı işlemi uygulayalım dedik ama maalesef bize vermediler, şimdi de her 15 günde bir problemler çıkıyor, boğulmalar oluyor” dedi.

Gazeteciler Dernek Başkanları ve söz alan gazeteciler basın için düzenlenen organizasyona teşekkür ettiler. Yapılan açıklamalarda ise Ereğli’nin İl olması ön plana çıktı.

Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, “Büyük evlat Alaplı’dan, baba Ereğli’ye, İl Ereğli’ye selam olsun. Bizler Alaplılı olarak Ereğli’nin İl olması için başımızı, elimizi, vücudumuzu taşın altına koyuyoruz. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. ERMED Başkanı Doğan Gönüllü, BATİYAC Başkanı Sina Çıladır, EGD Başkanı Şafak Erel, gazeteciler Altan Akçakese ve İsmet Keskin’de Ereğli’nin İl olmasını istediklerini belirttiler.

Konuşmaların ardından program belediye müzik gurubunun şarkıları ve Servet Öztürk’ün Stand Up gösterisiyle devam etti. Gazeteci Fikri Kapan da söylediği birbirinden güzel şarkılarla geceye renk kattı.

Editör: Sinan Kabatepe