İlk bayramlaşma, Ereğli belediyesinde yapıldı. Başkan Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ile birlikte makamında katılanların bayramını kutladı.

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi üst salonunda; Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık, programa katılanlarla bayramlaştı.

Kaymakam Yapıcı, burada yaptığı konuşmada, bayramın huzur içerisinde yaşanabilmesinin, canlarını feda eden aziz şehitler ile kahraman gazilere borçlu olduklarını söyledi.

Ülkedeki depremlerin büyük acılar yaşattığını hatırlatan Yapıcı, şöyle dedi: “Bayramlar, insani, vicdani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin hissedildiği, toplumun bütün kesimlerinin birbirleriyle barıştığı, dargınlıkların ve küskünlüklerin unutulup, herkesin kaynaştığı,  kucaklaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Hepinizin bayramını ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Unutmamalıyız ki; bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyoruz. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri, hepimize emanet ve başımızın tacıdır.

Ayrıca; bildiğiniz üzere Ülke olarak asrın felaketini yaşadık. Bu felakette birçok canımızı kaybettik. Allah kaybettiğimiz deprem şehitlerine rahmet eylesin. Türk Milletinin başı sağ olsun.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü badirenin üstesinden gelecek güç ve kapasitededir. İnanıyorum ki bu zorluklar en kısa zamanda aşılacak ve kötü günler yakın gelecekte bitecektir. Bu büyük acı bizlere devletin milletler için ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gösterdi. Güçlü devlet olmadan güçlü medeniyet kurulamayacağını öğrendik. Biz Türk Milletine ve Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Bayramınızı tebrik ediyor, hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Yolumuz, bahtımız, alnımız açık olsun.”

Eski Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Ercan Candan, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Sezer, CHP İlçe Başkanı Hikmet Uzuner, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti İlçe Başkanı İzzet İyiol, BBP İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz ve yönetimi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, Zonguldak Milletvekili Adayları Saffet Bozkurt, Eylem Ertuğ Ertuğrul, çok sayıda daire müdürü, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, askeri erkan ile vatandaşların katıldığı programda, yiyecek ve içecek ikramlarında bulunuldu.

İlçe protokolü, buradaki törenin ardından bazı kurum ziyaretlerinde bulundular.

d82413ae-9fa2-474a-9314-a440fbda418ed5d56932-7d8b-45ff-9596-d3e36eae4e5d6d4a0e0f-d3c1-44e7-b354-be934ff72fec6b2988a7-3e36-4201-b3e1-cccba3b78efd06efdd57-0226-493c-abd7-7b77687afb38

Editör: Sinan Kabatepe