Daha önce Mehmet Güreli’nin ‘Kimse Bilmez’ ve Aşık Veysel’in ‘Güzelliğin 10 Par’ Etmez’ gibi dillere pelesenk olmuş şarkılarını coverlayan grup Zorlu Psm, Zeytinli Rock Fest, İstanbul Kahve Festivali, Urla Fest, İbrahim Selim Show gibi bir çok etkinlik ve festivalde yer alan grup, 21 Nisan Cuma günü Ereğli Taş Kafe sahnesinde sevenleri ile buluşacak.

BUNDAN SONRA DA TAŞ KAFE’DE OLACAKLAR…

Geçtiğimiz günlerde Taş Kafe’de sahne alan ve seslendirdikleri şarkılarla davetlilere unutulmaz bir gece yaşatan grubun, 21 Nisan Cuma Ramazan bayramının ilk günü sahne alacakları Taş Kafe’de bundan sonra da sahne almaya devam edecekleri bildirildi. 

Vokalde Buğrahan Çayır,

Başlıksız-9-1

Davul ve Perküsyon’da Reşat Saral

Başlıksız-8-1

gitarda ise Emre Azaklar’ın

Başlıksız-10-1

olduğu grubun ilerleyen günlerde sahne alacakları tarihlerin de açıklanacağı ifade edildi.

GRUP BİYOGRAFİSİ…

Uzun yıllardır çeşitli projelerde davulcu olarak yer alan Reşat Saral ile solo projesiyle tanınan ve aynı zamanda aktör olan Buğrahan Çayır'ın oluşturduğu daha sonra Emre Azaklar’ın gruba katılmasıyla son halini alan ‘Dengi Dengine’ yeni şarkısı Firavun/Sezar için çalışmalara başladı. Tüm hızıyla konserlerine devam eden Dengi Dengine 21 Nisan Cuma günü Ereğli Taş Kafe sahnesinde.

Edirne’de kurdukları ‘Control+Z’ grubuyla beraber Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği ’Battle of the Bands’ yarışmasında birinci oldular. Solo şarkılarını daha önce ‘Delibal, Vuslat, Doğduğun Ev Kaderindir’ gibi dizi ve filmlerde dinlediğimiz Buğrahan Çayır, Dengi Dengine’yle çalışmalarına devam etmekte.

25 yıldır davul çalıyor. Kariyeri boyunca sayısız müzisyenle çalışmış. ÖSYM şarkısı ile gündeme oturan "Deli" ; Karadeniz müziğinin temsilcilerinden "Marsis" ve genç yaşta aramızdan ayrılan "Barış Akarsu" ile uzun yıllar müzik yaptı. 2015 yılından beri yaptığı besteler; grup arkadaşlarının da desteğiyle Dengi Dengine'yi müzik yolculuğuna başlattı.

Müzik yolculuğuna lise yıllarında gitar ile başladı. İlk zamanlar kurduğu gruplarla rock ve metal müzik alanında beste çalışmaları yaptı. Daha sonra 2018 yılında kendi söz ve müziğinden oluşan solo projesiyle bugüne kadar alternatif tarzda 12 adet tekli yayınladı. Bu şarkılardan ikisi Çukur ve Erkenci Kuş dizilerinde yer aldı. Bununla birlikte Doğan Duru, Gökçe gibi isimlerle birlikte Dengi Dengine ve Grey gruplarında gitar çalmaya devam etmekte.

Başlıksız-7Başlıksız-6

Editör: Sinan Kabatepe