Ak Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer beraberinde Milletvekili Saffet Bozkurt, Ak Parti İlçe Başkanı M. Mücahit Andiç ve Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte, Kavaklık Mahallesinde “Halk Buluşması” gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Kavaklık Mahallesi’nde yoğun bir kalabalık ile karşılandı. Konuşmasında halk tarafından birçok kez alkışlandı. Sezer bu ilgi karşısında memnuniyetini dile getirirken, kendilerinin, mahallelinin hak ettiği ve insana değer verildiğini hissettiren hizmeti göstereceklerini dile getirdi. 

Sezer konuşmasında;

“BU ÇAĞDA BU MAHALLE EREĞLİ’YE YAKIŞMIYOR!”

Sezer Kavaklık Halkı’na hitaben, “Mahalle sakinleri olarak görüyorsunuz, yaşıyorsunuz. Burası yıllardır hep aynı kaldı. Bu çağda bu mahalle bu şekilde Ereğli’ye yakışmıyor. Her şey yıllardır aynı, değişen hiçbir şey yok. Doğru dürüst hizmet yok. Eşit hizmet yok. En basit şekilde yollarınız bakımsız kalmış. Kaldırımlarınız eksik ya da olması gereken yerde yok. Çöp konteynırlarınız yetersiz ve sağlıksız konumlandırılmış. Oyun Parklarınız eksik ve bakımsız. Dere ıslah çalışmaları eksik. Kısacası çoğu hizmetten mahrum bırakılmışsınız. Bunlar şimdiye kadar zaten yapılmalıydı. Sizler bizim dönemimizde gerçek belediyecilik ile tanışacaksınız. Artık boş vaatlerle zamanımızı yitirmeyeceğiz. Bizler Kavaklık Halkı’na hak ettiği hizmeti vermenin yanında, yapacağımız projeler ile buraya canlılık kazandıracağız. 

SEZER “HALKTAN 5 KURUŞ ALMADAN YAPACAĞIZ”

Konuşmasının sonunda Kavaklık Mahallesi için hazırladığı ‘Kentsel Dönüşüm Projesini’ mahalle sakinlerine detaylarıyla anlatan Sezer, mahalleli tarafından büyük alkış aldı.

Evrim Balbaloğlu ve Serkan Günaydın mazbatalarını aldı... Evrim Balbaloğlu ve Serkan Günaydın mazbatalarını aldı...

Açıklamasında Sezer, “Şehre giriş kapısı olan Kavaklık Mahallesi artık Ereğli’ye yakışır olacak. Şimdi bu projeyi Ereğli ile paylaşmamız üzerine, diğer siyasi başkan adayları projemize çamur atma yarışına girdiler. “Size bu binaları para ile satacaklar” şeklinde yalan algıya başlamışlar. Ben İbrahim Sezer olarak şunu söylemek istiyorum. Bu projeyi hazırlarken mahallenin yaşını doldurmuş birçok bina içerdiğini ve can güvenliğiniz için bu yıpranmış binaların yıkılarak yeniden inşa edilmesi gerektiğini düşündük. Sizlere yakışır bina ve sosyal alanları oluşturduk. Ve sizden 5 kuruş para almadan gerçekleştireceğiz bu projeyi. Size hak ettiğiniz değeri veren ve yaşamı sunan bu projemize çamur atmaktan başka bir şey üretemeyen, size hizmet sunamayan bu zihniyete artık dur demenin zamanı gelmedi mi? Kaybedecek yıllarımız artık yok!”

BOŞ VAATLERLE KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Sadece merkeze önem veren bir belediye başkanı olmayacağım. Kenar mahallelere de eşit hizmet getireceğim. Bunları makamda oturarak değil, sizler için sahaya inerek çalışarak yapacağım! Milletvekillerimizle sizlerle el ele vererek, mahallelerimizin, şehrimizin eksiklerini hızla tamamlayacağız. Çünkü boş vaatlerle kaybedecek 5 yılımız yok! Bizim insanımız hangi partiden olursa olsun, hangi düşünceden olursa olsun, yapacağım tüm işlerde ‘Önce İnsana Hizmet’ diyerek, Kdz. Ereğli’yi ‘Gerçek Belediyecilik ile’ tanıştıracağım. 

Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Kavaklık Mahallesi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

BOZKURT “BU TABLO 31 MART’IN AYAK SESLERİ”

Öncelikle Kavaklıkta miting alanını dolduran ve yoğun ilgi ile karşılayan mahalle halkına “Bu tablo adeta 31 Mart akşamı gerçek belediyeciliğin ayak sesleri!” benzetmesini yaparak, Kavaklık Halkı’na kendilerine gösterilen bu ilgiden dolayı teşekkür etti.  

BOZKURT “ÜZERİMİZDEN PUAN TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Kendisinin Milletvekili olduğu süreçten bugüne kadar Ereğli’ye birçok hizmeti kazandırdığını ve kazandırmaya devam edeceğini ifade eden Milletvekili Bozkurt konuşmasında: ’Gittiği yerlerde Başkan Posbıyık; Ereğli’de çevre yolunu, hükümet konağını, emniyet binasını yapamadılar” diyerek seçimde üzerimizden puan toplamaya çalışıyor. 

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Sizlere söyleyebilirim ki Ereğli’de Hükümet Konağı Öğretmen Evi’nin yanında hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediliyor. Emniyet Binası, Diş Hastanesi, Üniversite Kampüsü, Özel Eğitim Kampüsü yapılmaya devam ediyor. Çevre Yolu Projemiz onaylandı yakında start vereceğiz. 400 kişinin çalışacağı Cezaevi yapımına Subaşı’nda başlanacak. Devrek Ereğli Yolu bitmek üzere, Kepez Yolu’na EDS Sistemi kurulması için gerekli çalışmaları başlattık. TOKİ ile alakalı Ereğli’mize müjdemiz olacak. Organize Sanayi çalışmaları çerçevesinde hem Subaşı hem de Yalıboyu Bölgesi’nde Sanayi Bakanlığı tarafından onaylanmış 2 tane projemiz hayata geçti. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 

“YALDIZLI YILDIZLI KATALOG BASTIRIP MİLLETİN DUYGULARIYLA OYNAMIYORUZ.”

Devletin Ereğli’miz için sunduğu bu olanakları Posbıyık göremiyor sanırım. Kendisi gibi “-cek, -cak’lı” projeler yapmıyoruz. Hayata geçecek projeler yapıyoruz. Sen son 5 yıldır bu halk için ne yaptın sen onu anlat. Yıllardır yaldızlı yıldızlı katalog bastırıp milletin duygularıyla oynuyor. Yapacağım dediği projeler kataloglarda kalıyor. Yaptığı icraat yok. Kavaklığın, Kışlanın, Köselerin, Abalı mahallesini görüyorsunuz hiçbir çalışma yok. İbrahim Sezer ayağı yere basan projeler hazırladı. Bizde Milletvekili olarak, iktidar olarak başkan adayı Sezer’in destekçisiyiz. Bu 5 yıllık dönem içerisinde bu projelerin hayata geçtiğini göreceksiniz. 

“BU HALKI KANDIRMAYIN!”

Milletvekili Bozkurt Kavaklık Mahallesi sakinlerine “Seçim sahnesinde yer alan Eski Belediye Başkanı Murat Sesli aday değil. Aday olan aynı ismi taşıyan kuzeni. Bu halkı kandırmacan başka bir şey değil! Bu kafaları karıştırmaktan başka bir şey değil. Seçim yarışını kazanamayacaklarını bildikleri halde İyi Parti ile Sesli bir olarak, Ak Parti’den oy bölmeye çalışıyorlar. 

I M G 20240317 W A0005I M G 20240317 W A0002

Editör: Haber Merkezi